Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Annem vefat ederse babamın emeklilik maaşı bana kalırmı?

ben 26 yaşındayım ve bekar erkeğim.çok iyi işim olmasada sigortalı işte çalışıyorum. babam 3 yıl önce vefat etti.babamın emeklilik maaşını annem alıyor.allah gecinden versin ama annem öldüğü zaman babamın maaşı bana bağlanırmı? cevap yazarsanız öğrenmiş olurum.

Konuyu değerlendir: Annem vefat ederse babamın emeklilik maaşı bana kalırmı?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3144 kez incelendi.

1. !!!Periler Ülkesi!!!
    28.Temmuz.2010, 10:11

Annem vefat ederse babamın emeklilik maaşı bana kalırmı?

ben 26 yaşındayım ve bekar erkeğim.çok iyi işim olmasada sigortalı işte çalışıyorum. babam 3 yıl önce vefat etti.babamın emeklilik maaşını annem alıyor.allah gecinden versin ama annem öldüğü zaman babamın maaşı bana bağlanırmı?
    cevap yazarsanız öğrenmiş olurum.
  2. 28.Temmuz.2010, 10:11
    !!!Periler Ülkesi!!! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    !!!Periler Ülkesi!!!
    Misafir
    ben 26 yaşındayım ve bekar erkeğim.çok iyi işim olmasada sigortalı işte çalışıyorum. babam 3 yıl önce vefat etti.babamın emeklilik maaşını annem alıyor.allah gecinden versin ama annem öldüğü zaman babamın maaşı bana bağlanırmı?
    cevap yazarsanız öğrenmiş olurum.
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Bildiğime göre hayır
  4. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Alamazsınız.
  5. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara
    Merhaba,
    Sigortalının erkek çocukları için yalnızca yaş ve eğitim durumu dikkate alınır. Ölen sigortalının 18 yaşını, orta öğretim yapması halinde 20 yaşını, yüksek öğretim yapması halinde ise 25 yaşını doldurmamış olan erkek çocuklarına ölüm aylığı bağlanır, bunların bu yaşlara kadar çalışıp çalışmadıklarına bakılmaz, yani çalışmaları aylığın kesilmesini gerektirmez. Ancak öğrencilikten dolayı alınan aylık belirtilen yaş sınırları içerisinde olsa bile öğrenciliğin sona ermesi halinde kesilir. Erkek çocuklara bağlanacak aylık sigortalının aylığının %25’idir.

Kurum Sağlık Kurulu kararı ile çalışma gücünü en az % 60 oranında yitirip malul olduğu anlaşılanlara bağlanır.
    Yukarıda belirttiğim şartları taşımadığınızdan size maaş bağlanmaz.
  6. 28.Temmuz.2010, 19:43
    Merhaba,
    Sigortalının erkek çocukları için yalnızca yaş ve eğitim durumu dikkate alınır. Ölen sigortalının 18 yaşını, orta öğretim yapması halinde 20 yaşını, yüksek öğretim yapması halinde ise 25 yaşını doldurmamış olan erkek çocuklarına ölüm aylığı bağlanır, bunların bu yaşlara kadar çalışıp çalışmadıklarına bakılmaz, yani çalışmaları aylığın kesilmesini gerektirmez. Ancak öğrencilikten dolayı alınan aylık belirtilen yaş sınırları içerisinde olsa bile öğrenciliğin sona ermesi halinde kesilir. Erkek çocuklara bağlanacak aylık sigortalının aylığının %25’idir.

Kurum Sağlık Kurulu kararı ile çalışma gücünü en az % 60 oranında yitirip malul olduğu anlaşılanlara bağlanır.
    Yukarıda belirttiğim şartları taşımadığınızdan size maaş bağlanmaz.
  7. !!!Periler Ülkesi!!!
    28.Temmuz.2010, 21:19
    alamam demek.canım sağolsun artık.teşekkür ederim lodos bey.
  8. 28.Temmuz.2010, 21:19
    !!!Periler Ülkesi!!! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    !!!Periler Ülkesi!!!
    Misafir
    alamam demek.canım sağolsun artık.teşekkür ederim lodos bey.