Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

İşitme cihazına alışmak süreç gerektirir

Genelde medikal tedavinin bittiği noktadan itibaren işitme cihazı kullanılır. Ancak işitme cihazı kullanıldığında bazı kurallara dikkat etmek gerekir. Bünyeden bünyeye değişmekle birlikte ilk defa işitme cihazı kullanan hastalar; 1.hafta günde 2 saat sakin ortamda 2.Hafta günde 4 saat sakin ortamda 3.Hafta günde 8 saat sakin ortamda

Konuyu değerlendir: İşitme cihazına alışmak süreç gerektirir

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1411 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Haziran.2010

İşitme cihazına alışmak süreç gerektirir

Genelde medikal tedavinin bittiği noktadan itibaren işitme cihazı kullanılır. Ancak işitme cihazı kullanıldığında bazı kurallara dikkat etmek gerekir.

Bünyeden bünyeye değişmekle birlikte ilk defa işitme cihazı kullanan hastalar;

1.hafta günde 2 saat sakin ortamda

2.Hafta günde 4 saat sakin ortamda

3.Hafta günde 8 saat sakin ortamda

4.Hafta günde 12 saat; 8 saati sakin ortamda 4 saati dışarıda

5.Hafta tam gün serbest.

Genelde işitme cihazına alışma dönemi 8-12 hafta sürmektedir. Bu dönemde önemli olan dışardan gelen seslere alışmak seslere intibak etmek ve yönlerini belirlemektir. Bu müddetin bitiminden sonra kelimelerin algılanması ve gelen seslere alışma dönemi başlar.İşitme Cihazı takıldıktan sonra genelde 3-10 dB arasında iyileşme görünür.İşitme Cihazı takan hastalar mutlaka işitme cihazlarını tam gün kullanmalı kesinlikle ara sıra kullanmaktan kaçınmalıdır.Çünkü arada bir işitme cihazı kullanan insanlar yeterince işitme cihazından fayda görmez ve işitme kayıpları devam eder.

Halk arasında yaygın olan ‘işitme cihazı bağımlılık yapar’ veya ‘kaybı artırır’ sözünde hiçbir doğruluk payı yoktur. Bugün dünyada milyonlarca insan işitme cihaz ı kullanmakta ve bundan faydalanmaktadır.

siser.com
  2. 25.Temmuz.2010, 16:05
    Genelde medikal tedavinin bittiği noktadan itibaren işitme cihazı kullanılır. Ancak işitme cihazı kullanıldığında bazı kurallara dikkat etmek gerekir.

Bünyeden bünyeye değişmekle birlikte ilk defa işitme cihazı kullanan hastalar;

1.hafta günde 2 saat sakin ortamda

2.Hafta günde 4 saat sakin ortamda

3.Hafta günde 8 saat sakin ortamda

4.Hafta günde 12 saat; 8 saati sakin ortamda 4 saati dışarıda

5.Hafta tam gün serbest.

Genelde işitme cihazına alışma dönemi 8-12 hafta sürmektedir. Bu dönemde önemli olan dışardan gelen seslere alışmak seslere intibak etmek ve yönlerini belirlemektir. Bu müddetin bitiminden sonra kelimelerin algılanması ve gelen seslere alışma dönemi başlar.İşitme Cihazı takıldıktan sonra genelde 3-10 dB arasında iyileşme görünür.İşitme Cihazı takan hastalar mutlaka işitme cihazlarını tam gün kullanmalı kesinlikle ara sıra kullanmaktan kaçınmalıdır.Çünkü arada bir işitme cihazı kullanan insanlar yeterince işitme cihazından fayda görmez ve işitme kayıpları devam eder.

Halk arasında yaygın olan ‘işitme cihazı bağımlılık yapar’ veya ‘kaybı artırır’ sözünde hiçbir doğruluk payı yoktur. Bugün dünyada milyonlarca insan işitme cihaz ı kullanmakta ve bundan faydalanmaktadır.

siser.com
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Kasım.2011
    Bunu maalesef önceden bilseydim iyi olurdu ama sorun değil. Paylaşım için çok teşekkürler..

Ben çok çok küçük yaşta kullanmaya başladım ve ilk günden müthiş yüksekti sesler ve rahatsız oldum. Şimdi ise arada sırada zorunlu olmadıkça kullanmıyorum.
  4. 04.Mart.2012, 05:42
    Bunu maalesef önceden bilseydim iyi olurdu ama sorun değil. Paylaşım için çok teşekkürler..

Ben çok çok küçük yaşta kullanmaya başladım ve ilk günden müthiş yüksekti sesler ve rahatsız oldum. Şimdi ise arada sırada zorunlu olmadıkça kullanmıyorum.