Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Milli Eğitim Bakanlığı engelli memur sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

Öncelikle herkese merhaba, 4 temmuz da meb engelli memur branşından sınava girdim 34 doğrum var. Pek şansım yok ama sınavın sonucunun ne zaman açıklanacağını merak ediyorum.Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.Teşekkürler.

Konuyu değerlendir: Milli Eğitim Bakanlığı engelli memur sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 17235 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Temmuz.2010

Milli Eğitim Bakanlığı engelli memur sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

Öncelikle herkese merhaba,
    4 temmuz da meb engelli memur branşından sınava girdim 34 doğrum var. Pek şansım yok ama sınavın sonucunun ne zaman açıklanacağını merak ediyorum.Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.Teşekkürler.
  2. 19.Temmuz.2010, 19:25
    Öncelikle herkese merhaba,
    4 temmuz da meb engelli memur branşından sınava girdim 34 doğrum var. Pek şansım yok ama sınavın sonucunun ne zaman açıklanacağını merak ediyorum.Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.Teşekkürler.
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara
    Merhaba Hoşgeldiniz Semra hanım,
    Meb sınavında 34 doğru yıne de fena değil.Ümidiniz kaybolmasın. Memur branşına 6000 kişi başvurmuş ve 2000 kişi alınacağı açıklandı. Bu durumda şansınız bir hayli yüksek diyerek:

Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair bilgi ve tespitlerimizi söyleyelim:
    Sınav kılavuzundan sonuçların açıklanma tarihi 21 Temmuz 2010 diye açıklanmıştı ancak çeşitli itirazlar ve o dönemlerde yapılacak başka bir sınav nedeniyle meb engelli sınav başvuru,sınav tarihi ve sonuçlarının açıklanmasında sarkmalar meydana gelmiştir.Resmi bir açıklamada yapılmadığına göre şöyle bir tespit yaparsak eski belirtilen sınav tarihi ve sonucu arasından 24 gün oynadığına göre 4 Temmuz sınav tarihine 24 gün eklersek yeni sınav sonuç tarihi 28 Temmuz 2010 tarihi olarak tahmin edilmektedir.

Sınav sonucunuzu öğrenmek için Tıklayın

Yerleştirme konusunda artan sorular üzerine Meb sınav sonuçlarının açıklandığı sayfada şöyle denildi:

" Atama işlemi; Kılavuzda da belirtilen 10 günlük itiraz ve
    15 günlük itirazların değerlendirilmesi süresinden sonra Personel Genel Müdürlüğü
    tarafından yapılarak sonuçları http://personel.meb.gov.tr adresinden yayımlanacaktır. "
  4. 19.Temmuz.2010, 20:13
    Merhaba Hoşgeldiniz Semra hanım,
    Meb sınavında 34 doğru yıne de fena değil.Ümidiniz kaybolmasın. Memur branşına 6000 kişi başvurmuş ve 2000 kişi alınacağı açıklandı. Bu durumda şansınız bir hayli yüksek diyerek:

Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair bilgi ve tespitlerimizi söyleyelim:
    Sınav kılavuzundan sonuçların açıklanma tarihi 21 Temmuz 2010 diye açıklanmıştı ancak çeşitli itirazlar ve o dönemlerde yapılacak başka bir sınav nedeniyle meb engelli sınav başvuru,sınav tarihi ve sonuçlarının açıklanmasında sarkmalar meydana gelmiştir.Resmi bir açıklamada yapılmadığına göre şöyle bir tespit yaparsak eski belirtilen sınav tarihi ve sonucu arasından 24 gün oynadığına göre 4 Temmuz sınav tarihine 24 gün eklersek yeni sınav sonuç tarihi 28 Temmuz 2010 tarihi olarak tahmin edilmektedir.

Sınav sonucunuzu öğrenmek için Tıklayın

Yerleştirme konusunda artan sorular üzerine Meb sınav sonuçlarının açıklandığı sayfada şöyle denildi:

" Atama işlemi; Kılavuzda da belirtilen 10 günlük itiraz ve
    15 günlük itirazların değerlendirilmesi süresinden sonra Personel Genel Müdürlüğü
    tarafından yapılarak sonuçları http://personel.meb.gov.tr adresinden yayımlanacaktır. "
  5. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Az kalmış o zaman.Stres zamanı.
  6. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara
    Arkadaşlar birde şöyle bir durum var. Özellike başvuru sayısının fazla olduğu hizmetli kadrosuna yerleşmek isteyenlerin kazanmaları için sınavda en az 49-50 doğru yapmış olmaları gerekecek.

Sebebine gelince aşağıdaki tabloya göre mantık yürüterek,hizmetli memurlara sorulan soruların kolaylığınada bakarsak en iyimser bir sonuçla 1000 kişi 50 doğru barajını aşar. Geriye kalan 49 doğru barajınıda yine iyimser düşünerek 2000 kişi alırsa, sınavda 48 doğru yapanlar bile açıkda kalabilir. Önce puan sıralaması yapıldıktan sonra çok düşük bir ihtimalle tercihi etkileyen il tercihi,diploma,yaş gibi unsurlardan pek az kişinin meb sınavında bir yere yerleşeceğini düşünüyorum.

ÖĞRETMEN 1000--------------------------------> 979
    MEMUR 2000---------------------------------> 6079
    HİZMETLİ 2000 --------------------------------> 23917
    TOPLAM 5000---------------------------------> 30975

7. 20.Temmuz.2010, 10:35
    Arkadaşlar birde şöyle bir durum var. Özellike başvuru sayısının fazla olduğu hizmetli kadrosuna yerleşmek isteyenlerin kazanmaları için sınavda en az 49-50 doğru yapmış olmaları gerekecek.

Sebebine gelince aşağıdaki tabloya göre mantık yürüterek,hizmetli memurlara sorulan soruların kolaylığınada bakarsak en iyimser bir sonuçla 1000 kişi 50 doğru barajını aşar. Geriye kalan 49 doğru barajınıda yine iyimser düşünerek 2000 kişi alırsa, sınavda 48 doğru yapanlar bile açıkda kalabilir. Önce puan sıralaması yapıldıktan sonra çok düşük bir ihtimalle tercihi etkileyen il tercihi,diploma,yaş gibi unsurlardan pek az kişinin meb sınavında bir yere yerleşeceğini düşünüyorum.

ÖĞRETMEN 1000--------------------------------> 979
    MEMUR 2000---------------------------------> 6079
    HİZMETLİ 2000 --------------------------------> 23917
    TOPLAM 5000---------------------------------> 30975

8. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum
    Ya kaptan yuregimi agzıma getirmis durumdasın
    42 net ile giremezsem yandım.

Bu arada kaptan, 1000 kişinin 50 net yapar yorumunuza katılmıyorum.. Memurlar 657. mad bir cok kişinin haberi yoktu (örnek: ben)..

50net cok nadir kişi bırakır.. Tarih coğrafyası super olan sosyal grubu öğrencisidir. Oda mat'tan kaçırır.
    Mat ve Turkcesi iyi olanın ise Sosyal'dan soru kacırır düşüncesindeyim..

Kısacası; bana göre 45net yapanda girer.
    Bu Net altındakiler ise kazanmaları Mucize gibi.

Allah hakkedenlere yardımcı olsun.
    Umarım torpil olayı olmaz il civarlarında..
  9. 20.Temmuz.2010, 11:39
    Ya kaptan yuregimi agzıma getirmis durumdasın
    42 net ile giremezsem yandım.

Bu arada kaptan, 1000 kişinin 50 net yapar yorumunuza katılmıyorum.. Memurlar 657. mad bir cok kişinin haberi yoktu (örnek: ben)..

50net cok nadir kişi bırakır.. Tarih coğrafyası super olan sosyal grubu öğrencisidir. Oda mat'tan kaçırır.
    Mat ve Turkcesi iyi olanın ise Sosyal'dan soru kacırır düşüncesindeyim..

Kısacası; bana göre 45net yapanda girer.
    Bu Net altındakiler ise kazanmaları Mucize gibi.

Allah hakkedenlere yardımcı olsun.
    Umarım torpil olayı olmaz il civarlarında..
  10. Üyelik tarihi
    Temmuz.2010
    Nereden
    Kimsesizler Sokağı
    %36 engellilerinde başvurusunun kabul edilip , sınava girdiği konusunda duyumlar aldım, ne derece doğru bilmiyorum ama torpil kesin var.
  11. 20.Temmuz.2010, 12:16
    %36 engellilerinde başvurusunun kabul edilip , sınava girdiği konusunda duyumlar aldım, ne derece doğru bilmiyorum ama torpil kesin var.
  12. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum
    Bizim burda, kayıt esnasında engel derecesi 40'ın altında olduğu için kaydı yapılamayana şahit oldum.. )

Yani pek kanaat getiremedim %36 ların da sınava girdiqine..
  13. 20.Temmuz.2010, 12:41
    Bizim burda, kayıt esnasında engel derecesi 40'ın altında olduğu için kaydı yapılamayana şahit oldum.. )

Yani pek kanaat getiremedim %36 ların da sınava girdiqine..
  14. Üyelik tarihi
    Temmuz.2010
    Nereden
    Kimsesizler Sokağı
    duyduğuma göre yarın saat 10:30 da sınav sonuçları açıklanacakmış. heyecan katsayısı giderek artıyor.
  15. 20.Temmuz.2010, 21:44
    duyduğuma göre yarın saat 10:30 da sınav sonuçları açıklanacakmış. heyecan katsayısı giderek artıyor.
  16. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Erzurum
    OrHun ciddi misin?
  17. Üyelik tarihi
    Temmuz.2010
    Nereden
    Kimsesizler Sokağı
    ciddiyim.güvenilir bir kaynaktan edindim. yarın 10:30 memur gökmen olacaksın inşallah.ben puan düşük o yüzden kendimi kötüye alıştırdığım için hiç umutlanmıyoyum.
  18. 20.Temmuz.2010, 22:47
    ciddiyim.güvenilir bir kaynaktan edindim. yarın 10:30 memur gökmen olacaksın inşallah.ben puan düşük o yüzden kendimi kötüye alıştırdığım için hiç umutlanmıyoyum.

Git 123 Sonuncu