Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

25 derece skolyoz hastasıyım,askerden muaf olurmuyum?

Merhaba herkese.Benim 25 derece skolyozum var.Önceden daha azdı ama şimdi ilerledi.Fazla yol yürüyemiyorum ve çok çabuk yoruluyorum.Askerlik işlemleri için korkuyorum.Sizce başvursam muaf olurmuyum?

Konuyu değerlendir: 25 derece skolyoz hastasıyım,askerden muaf olurmuyum?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 6055 kez incelendi.

1. Ceyhun Önder
    18.Temmuz.2010, 16:21

25 derece skolyoz hastasıyım,askerden muaf olurmuyum?

Merhaba herkese.Benim 25 derece skolyozum var.Önceden daha azdı ama şimdi ilerledi.Fazla yol yürüyemiyorum ve çok çabuk yoruluyorum.Askerlik işlemleri için korkuyorum.Sizce başvursam muaf olurmuyum?
  2. 18.Temmuz.2010, 16:21
    Ceyhun Önder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ceyhun Önder
    Misafir
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara
    Merhaba Ceyhun,
    Silahlı Kuvvetler'in konuyla ilgili Yönetmeliğinde yazan aşağıdaki durum söz konusuysa askerlikten muaf olursunuz:
    Madde 63:
    [...]
    B) 1. Omurganın görünüşünü bozacak derecede açı yapan, kompansatris açı gösteren tüberküloza bağlı bulunmayan eğrilik ve şekil bozuklukları (Skolyoz, kifoz, jibozite, lordoz vb.).

D) 1. Bel kemiğinin beden hareket ve faaliyetlerini çok ileri derecede bozan veya görünüşü bozacak derecede şekil bozukluğu yapan eğrilik veya şekil bozuklukları (Asimetri, torsiyon ve fiksasyon gösteren geniş kavisli skolyozlar, sabit ve aşırı lordoz, çok keskin açı gösteren kifoz ve başka şekil bozuklukları).
  4. 18.Temmuz.2010, 16:25
    Merhaba Ceyhun,
    Silahlı Kuvvetler'in konuyla ilgili Yönetmeliğinde yazan aşağıdaki durum söz konusuysa askerlikten muaf olursunuz:
    Madde 63:
    [...]
    B) 1. Omurganın görünüşünü bozacak derecede açı yapan, kompansatris açı gösteren tüberküloza bağlı bulunmayan eğrilik ve şekil bozuklukları (Skolyoz, kifoz, jibozite, lordoz vb.).

D) 1. Bel kemiğinin beden hareket ve faaliyetlerini çok ileri derecede bozan veya görünüşü bozacak derecede şekil bozukluğu yapan eğrilik veya şekil bozuklukları (Asimetri, torsiyon ve fiksasyon gösteren geniş kavisli skolyozlar, sabit ve aşırı lordoz, çok keskin açı gösteren kifoz ve başka şekil bozuklukları).
  5. Hayat Sevince Güzel
    19.Temmuz.2010, 11:08
    Kesin muaf olursun
  6. 19.Temmuz.2010, 11:08
    Hayat Sevince Güzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayat Sevince Güzel
    Misafir
    Kesin muaf olursun