İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nil Karaibrahimgil Karakalem Portre,Sanatçı Karakalem Resim Çalışması,Türk Sanatçı Karakalem Resimleri ,Nil Karaibrahimgil kimdir?

Türk pop müziğinin kimliğini yeniden tanımlayan genç müzisyen Nil Karaibrahimgil, 1976 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Babası Suavi Karaibrahimgil müzikomani şarkısıyla tanınır. Sanatçının amcası Selami Karaibrahimgil, Modern Folk Üçlüsü’nün elemanlarındandır ve Türkiye Turizm Ateşesidir.

Nil Karaibrahimgil, 1998 yılında part-time olarak Reklamevi’nde reklam yazarı olarak çalıştı. 2000 yılında da B.Ü. Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Hüner margarin ve first duo sinema reklamlarıyla Kristal Elma Ödülü’nü aldı. Ayrıca “Shoei” ilanıyla da başarı ödülü aldı. Turkcell Hazır Kart “Ben Özgürüm”, Bellona “Bellonayla Bellonayla”, Algida “Aşkımla Erir misin”, “Trendy&Friendly “Trendy&Friendly” jingle’larını yaptı.
Turkcell’in Hazırkart reklamlarında oynayan Nil Karaibrahimgil, 2002 yılında Ozan Çolakoğlu’yla “Nil Dünyası” adlı ilk albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu.

7 Yorum

1. Ziyaret ve yorumların için teşekkür ederim. doğa ile ilgili herşey beni mutlu ediyor kafamı dağıtıyor doğrusu..bahsettiğin yere sende bir kaçış yap bence.:)
    Selamlar..

2. Sevgili O.K.A,
    Haklısın bende ara sıra bu tür organizasyonları düzenlemeliyim.Açıkçası çok güzel bir hobi.Sende bende kafa dağıtan bu doğa etkinliklerini katılmalıyız.
    Çizimimi beğendiğin ve değerli yorumların için ayrıca teşekkür ederim.

Sevgili Funda,
    Resmi yayınlamışsın.Sevindim.Asıl ben teşekkür ederim bana ve çizimine bloğunda yer verdiğin için.

Sevgili Serap,
    A.Selam.
    Evt.Uzun zaman oldu.malesef sende bende bir hayli ypğunlaşmış durumdayız.Ama bu yoğunluk blog kardeşliğimizi unutturmasın.Herzaman beklerim.Yorumun ve ziyaretin için teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın