İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eğitim Bilgilerinde Eksik ve Hata olan EKPSS adayları

ÖSYM sitesine şifrenizle giriş yaptığınızda Eğitim bilgilerinizde eksik veya hatalı ise ÖSYM’nin bugün açıkladığı duyuruya göre bilgilerinizi düzelttirmeniz gerekiyor.

ÖSYM Duyurusunun ilgili bölümü şöyle:
ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (ais.osym.gov.tr) eğitim bilgileri eksik veya hatalı olan adaylar ile Danıştay 12.Daire Başkanlığının kararı gereğince alt öğrenim düzeyindeki kadrolardan tercih yapabilecek durumda olanlardan ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (ais.osym.gov.tr) alt öğrenim düzeyine ilişkin eğitim bilgisi yer almayanlar, 28 Ağustos – 8 Eylül 2014 tarihleri arasında (8 Eylül 2014 günü saat 16.00’ya kadar resmi iş günlerinde ve resmi iş saatlerinde) ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden bu bilgilerinin sisteme kaydını yaptırabileceklerdir. Bu bilgilerin sisteme işlenebilmesi için adayların ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerine giderken öğrenim durumlarını gösterir resmi belgelerinin/mezuniyet belgesinin aslını veya onaylı bir örneğini yanlarında bulundurmaları zorunludur. Adaylar 3,00 TL hizmet ücreti ödeyecektir. Tercih işlemleri için aday tarafından Merkezimize gönderilen mezuniyet/öğrenim durumu belgeleri işleme alınmayacaktır. Sadece ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri tarafından yapılacak güncellemeler 2014/2 EKPSS tercih/yerleştirme işlemi için geçerli olacaktır.
ÖSYM BAŞKANLIĞI

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın