+ Konuya Cevap Yaz
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Şu an Sağlık Raporları kategorisindeki % 20 verilen Rapora itiraz etsem bir işe yarar mı? isimli konuyu okuyorsunuz.
    Buzkalpli
    Misafir

% 20 verilen Rapora itiraz etsem bir işe yarar mı?

Reklam

5 yil once meme ca evre 2 + ansiyete bozukluğu tedavi ile kısmen duzelen tanımları ile yüzde 45 raporum vardi.1 yıllık rapor verildiğinden her yıl raporumu yenilemistim.ancak bu yıl psikiyatri oran vermedi ve rapor sadece meme ca dan dolayi yüzde 20 oran verildı.halbuki psikiyatri tedavim halen devam etmekte. Üstelik rapor sürekli olarak çıktı.bu rapor işime yaramıyor. Şu durumda rapora itiraz mi etmeliyim yokşa bir süre sonra tekrar yeni rapor mu almaliyim.sağlık çalışanı memurum bu rapor yüzünden erken emeklilik şansımı da kaybettim.simdiye kadar nobet calismasindan muaftım ama şu durumda derecelı raporun olmazsa nöbet tutacaksın dediler idari olarak nobet muafiyet raporuna da sıcak bakmıyorlar. Kanser tedavisi görmüş biri olarak nasıl bir yol izlemeliyim bilemiyorum.önerilerinizi rica ediyorum.

Reklam

Editör MuTeBer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Selçuk Sel
    Konular
    523
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Psikiyatri tedaviniz devam ettiği için rahatsızlığınızın size hangi boyutta etkileri olduğunu tam olarak belirleyemedikleri için bu rahatsızlığa oran vermemiş olabilir. Şu an itiraz etseniz bile engel derecesine konu elde net bir psikiyatri sorunu olmadığı için yine benzer düşük oran verebileceklerdir. Ama yinede itiraz edip denersiniz kaybedecek birşeyiniz olmaz. Sonradan keşke itiraz etseydim ikiliminden kurtulursunuz.

Raporun % 20 çıkmasının şuanda en önemli sonucu vergi indiriminden yararlanamayıp maaşınızı bir miktar eksik almanız. Emeklilik konusunda ise Kamu kurumunda çalıştığınız için her durumda erken emeklilik tarihiniz geldiğinde yeniden rapor alacaksınız. Devlet kurumlarında erken emeklilik prosedürü böyle işliyor.
    Sitemizde soru sormak için > TIKLAYIN

+ Konuya Cevap Yaz