Prizren'e Osmangazi'den Engelli Merkezi

Prizren'e Osmangazi'den Engelli Merkezi

18 Ağustos 2012 - 14:49


Osmangazi Belediyesi tarafından Kosova'nın Prizren kentinde inşa edilen Prizren Engelli Rehabilitasyon Merkezi, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın da katıldığı törenle hizmete açıldı. Prizren'deki ilk ve tek rehabilitasyon merkezinin açılışında konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Milliyet ayrımı yapmaksızın engelli kardeşlerimize destek olmaktan çok mutluyuz" dedi.
Kosova'nın Prizren kentinde yaklaşık 1250 engelli kişiye hizmet verecek olan Rehabilitasyon Merkezi'nin, Handikos Kosova Prizren Engelliler Derneği tarafından işletileceğini söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Biz, binayı restore ederek engelliler evi haline dönüştürdük. Prizren'de bin 250 kayıtlı engelli var. Değişik zamanlarda hem psikolojik hem de fizik tedavi konusunda kendilerine yardımcı olunacak. Milliyet ayrımı yapılmaksızın engelli kardeşlerimize bir parça destek olabilirsek ne mutlu bizlere" diye konuştu.
Açılış törenine katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da, evladı fatihan'ın yaşadığı topraklarda böylesine önemli bir hizmete imza atan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a teşekkür etti.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Kosova Meclis Başkan Yardımcısı Enis Kervan, KDTP Milletvekilleri Müferra Şinik ve Fikrim Damka, Türkiye-Kosova Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı Ak Parti Bursa Milletvekili M.Kemal Şerbetçioğlu ve CHP Bursa Milletvekili Aykan Aydemir merkezin açılış kurdelesini birlikte kesti.
Açılış öncesi kendisini karşılayan engellilerle sohbet eden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, açılışın ardından Rehabilitasyon Merkezi'ni Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile birlikte gezerek yetkililerden bilgi aldı. Prizren'de hizmete açılan merkezde bir psikolog, bir fizyoterapist ve 4 personel görev yapıyor. Gönüllülük ilkesi esası ile çalışılan merkezin iç ve dış düzenlemesi Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırıldı. Kullanılan cihazların bir kısmı da yine Osmangazi Belediyesi tarafından hibe edildi.
14.08.12
prizrene-buyuk-hizmet

Bu haber 208 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum