kalça protezi, düşük ayak ve başka özürlerim var

kalça protezi, düşük ayak ve başka özürlerim var

16 Nisan 2014 - 12:33

2 Mayıs'ta Heyete gireceğim, Trafik kazasından dolayı sıkıntılarım var. Daha önce çeşitli forumlara durumumu yazdım ama hiç kimseden doğru dürüst cevap alamadım. Aşağıda yazdığım sorunlarıma ne kadar rapor alabilirim.

2012 yılında geçirdiğim trafik kazasından dolayı, sol kalçam kırıldı, Ön göğüs kemiklerim kırıldı, sağ el serçe parmağım kırıldı. 2013 yılı Mayıs ayında Total Kalça Protez ameliyatı oldum. Kazada Sol Motor sinir ağır hasar gördüğünden dolayı Düşük ayak var. Sol Baldırda 5 cm incelme var. Reflex afo kullanıyorum. Sol dizimden aşağıda ciddi güçsüzlük var. Dizden aşağıda ve özellikle ayak bileği ve parmaklarda ciddi renk değişikliği var. Kazadan sonra 5 ay Traksiyonda kaldığımdan ayak bileğinin ve tabanın arka kısmı yatak yarasından dolayı geç iyileşti ve ödem mevcut. Ayak bileği oynamıyor hiç bir ayak parmağı kımıldamıyor. Sol diz altından ayak parmaklarına kadar deride ciddi sıkıntılar var. Fizik tedavi hastanesinde tedavi sırasında sol ayağım yandı.

Toplam 75 gün Fizik Tedavi Hastanesinde yattım Şubat sonunda çıktım Eylül 2014 tarihine randevu verdiler.
Sol dizim ancak 100 derecelik bir açı ile açılıyor. Sağ serçe Parmağım yanlış alçı yüzünden yanlış kaynadığından çok eğri duruyor.

Rapor için 2 Mayıs 2014 tarihine randevu aldım. Kalça Protez ameliyatım Balta Limanı hastanesinde oldu, düşük ayak için Tendon Transferi ameliyatı gündeme geldi ancak doktor EMG sonucuna göre olmaz dedi.

Özür oranı konusunda bilgisi olan arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak isterim. Sağlık Kurulu hakkında da tavsiyelerinizi bekliyorum. Saygılarımla.

Bu haber 172 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum