FATİH projesi engellilerin okuduğu özel eğitim okullarında da hayata geçirilecek

FATİH projesi engellilerin okuduğu özel eğitim okullarında da hayata geçirilecek

11 Kasım 2011 - 18:58

[FONT=verdana]Milli Eğitim Bakanlığı liselerden başlattığı Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) projesinde bir ilke imza atarak engelli okullarını da dahil etti.

Bakanlığın öncelikle liselerde başlattığı FATİH projesinin artık engellilerin okuduğu özel eğitim okullarında da hayata geçirilmesi hedefleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Ruhi Kılıç, "FATİH projesi önce liselerde başladı sonra yaygınlaştırılacak. Fakat biz engellilerimizin eğitimine de öncelik tanıdık. İlk defa bu yıl bütün özel eğitim okulları öncellikli olarak ilköğretimin tamamı projeye dahil oldu" dedi.
[/FONT]
[FONT=verdana]Daha Çok Resim ve Grafik[/FONT]
[FONT=verdana]Öncelikli olarak özel eğitim okullarını teknoloji ile donatacaklarını belirten Kılıç, "İşitme engelli çocuk 150 kelimeyle konuşuyor. Fatih projesi ne yapacak? Akıllı tahtasını, projeksiyon cihazını sınıfına koyacağız. Böylelikle engelli öğrencimiz daha çok resim seyredecek, daha çok grafik görecek" diye ifade etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan, Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı ile ortak yürütülen "Proje, okulları teknoloji merkezi haline getirdi.
[/FONT]
[FONT=verdana]Sabah


kaynak[/FONT]

Bu haber 209 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum