Epilepsi ve Ben

Epilepsi ve Ben

02 Haziran 2018 - 19:27Merhaba herkese Ben de güzel bir durumdan bahsetmek istiyorum benim hikayemden, ben şu anda özel bir üniversitede tam burslu , Türkiye'de ilk 5000e girmiş eski bir epilepsi hastası olarak yazıyorum.
Öncelikle büyük bir şansım olan annem (kendisi de doktordur) hem de doktorumun büyük desteğiyle bu konumda olduğumu belirtmek isterim :) Ben doğduğumdan beri epilepsi hastasıymışım fakat çekilen mr lar genel olarak temiz çıkıyordu epilepsi nöbetlerim 13 yaşımdayken dayanılmaz seviyelere ulaştı hatta status denilen bir duruma girdim.Yoğun bakımda yattım.

Sonrasındaysa bir sürü doktor gezdim, ve bu arada 8.sınıftım azmi hiç bırakmadan derslerime de çalışıp yaşadığım ildeki en iyi liselerden birini kazandım.Sonrasında yolumuz Cerrahpaşa'yla ve Çiğdem Özkara'yla kesişti (lise 2ye geçiyordum).Yine bir sürü test ve sürecin ardından epilepsim için ameliyat kararı çıktı bu arada tekrar etmek isterim ki bu süreçte birçok sıkıntı yaşadım.Anlayışsız ve çok anlayışlı hocalara , yüksek doz antiepileptik ilaçlara rağmen çalışmayı elden birakmadım.Ameliyat kararı ise 2011 yılında uygulandı ve beynimin %15 ine yakını alındı .Mutlu son ! Şükür ki şu anda hiçbir sıkıntım yok ve bu ameliyata rağmen başarımın devamı geldi üniversite sınavında 3800. Oldum ve şu anda da okuluma psikoloji ve işletme okuyan (çift ana dal) 3.sınıf onur öğrencisi olarak devam etmekteyim.Umarım sizler için küçük de olsa bir motivasyon kaynağı olabilirim.Kendinize iyi bakın

Yazan : Dilanaz Kandiye

Bu haber 415 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Selim İNANÇ
    1 ay önce
    Pardon acaba dilanaz hanım ne tanısı koyuldu çünkü bendede aynı durum var Amrf dendi