Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

Düzenli cinsel yaşamın etkileri

Düzenli bir cinsel yaşamın doğal bir ağrı kesici ve antidepresan olmanın yanında birçok faydası var. Aktif bir cinsel hayata sahip olmanın sizi daha genç göstereceğini, hatta bağışıklık sisteminizi güçlendirebileceğini duymuş muydunuz? Evet seks, hayatınıza, yüzünüze yerleştirdiği o büyük tebessümden daha da fazlasını getirebilir. İşte ekolay'ın haberine göre düzenli cinsel yaşamın faydaları; Adet döneminizi düzenleyebilirsiniz Eğer adetleriniz düzensiz ise, doktorunuzun size

Konuyu değerlendir: Düzenli cinsel yaşamın etkileri

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2356 kez incelendi.

 1. 03.Ağustos.2010, 01:31
  #1
  Üyelik tarihi
  25 Haziran 2010
  Nereden
  İstanbul/Üsküdar
  Mesajlar
  1.112

  Düzenli cinsel yaşamın etkileri

  Düzenli bir cinsel yaşamın doğal bir ağrı kesici ve antidepresan olmanın yanında birçok faydası var.

  Aktif bir cinsel hayata sahip olmanın sizi daha genç göstereceğini, hatta bağışıklık sisteminizi güçlendirebileceğini duymuş muydunuz? Evet seks, hayatınıza, yüzünüze yerleştirdiği o büyük tebessümden daha da fazlasını getirebilir.

  İşte ekolay'ın haberine göre düzenli cinsel yaşamın faydaları;

  Adet döneminizi düzenleyebilirsiniz

  Eğer adetleriniz düzensiz ise, doktorunuzun size önerisi bir doz yatak egzersizi olabilir. Kolombiya Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırmaya göre, düzenli seks hayatı olan kadınların adet döngüsü diğerlerine göre daha düzenli. Uzmanlara göre, karşı cinsle yaşanan yakınlık sırasında erkek feromonlarının etkileri, kadının hormonlarına yansıyor ve bu durum adetlerin düzenlenmesine yardımcı olabiliyor.

  Genç bir görünüm kazanabilirsiniz

  Seks yapmak, östrojen hormonu seviyenizin yükselmesini sağlar ve bunun sonucunda saçlarınız daha parlak, cildiniz ise daha ışıltılı bir görünüm kazanır. Iskoçya'daki Royal Edinburgh Hastanesi'nde yapılan bir araştırmada görev alan jüri üyelerinden, tek yönlü bir ayna arkasında duran denekleri inceleyerek yaşlarını tahmin etmeye çalışmaları istenmiş. Gerçek yaşından yedi ile on yaş daha genç gösteren deneklerin en aktif seks hayatına (ortalama haftada dört kez) sahip olan kişiler olduğu belirlenmiş. İsterseniz siz de bu akşam gece kremini bırakıp sevgilinizle yakınlaşmayı deneyin!

  Bebeğinizin cinsiyetini belirleyebilirsiniz

  Yatakta seçilen pozisyonun ve ilişkinin zamanlamasının bebeğin cinsiyetinin belirlenmesinde etken olduğunu ileri süren görüşler bulunmakta. Y kromozomu taşıyan (ve erkek bebek oluşumunu sağlayan) spermler, X kromozomu taşıyan (ve kız bebek oluşumunu sağlayan) spermlerden daha ufak ve daha hızlıdır. Ancak aynı zamanda daha kısa ömürlüdür. Bazı görüşlere göre, erkek bebek sahibi olmak isteyenlere, yatakta erkeğin arkada olduğu pozisyon önerilmektedir. Bu pozisyon, erkek kromozomunu taşıyan spermlerin yumurtaya daha çabuk ulaşmasına olanak verebilmektedir. Bu konudaki diğer bir teori, bebeğin cinsiyetinin ilişkinin zamanlaması ile belirlenebileceği yönündedir. Erkek bebek isteyenlere, Y kromozomu taşıyan hızlı sperm için uygun koşulları sağlayan yumurtlama günü; kız bebek isteyenlere ise, X kromozomlu spermin daha uzun süre bekleyebileceği dikkate alınarak yumurtlamadan birkaç gün önce ilişkide bulunulması önerilmektedir.

  Moralinizi yükseltebilirsiniz

  Seks yapmak kendinizi iyi hissetmenizi sağlar, sizi güzelleştirir ve klinik araştırmalara göre aynı zamanda depresyon belirtilerinin azalmasına yardımcı olur. Bu teoriye göre, seks sırasında ortaya çıkan erkek hormonlarının kadının vücudu tarafından absorbe edilmesi depresyon etkilerinin azalmasına yardımcı olabilmektedir. Hollanda'da psikolojik rahatsızlığı olan kişiler üzerinde yapılan bir araştırma seksin ilaçlara duyulan ihtiyacı azalttığını göstermiştir. Amerika'da yapılan bir diğer araştırmanın sonuçları ise mastürbasyon yapan kişilerde depresyon görülme oranının, mastürbasyon yapmayan kişilere göre daha düşük olduğunu göstermektedir.

  Bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz

  Düzenli bir seks hayatı, daha az nezle ve soğuk algınlığı demektir. İngiltere'de yapılan bir araştırma, haftada bir veya iki kez düzenli olarak seks yapmanın, soğuk algınlığı, nezle gibi enfeksiyonlara karşı korunmada etken olduğunu ortaya koymuştur. Bu araştırma için katılımcılar seks hayatlarının aktifliğine göre iki farklı gruba ayrılmışlar. Sonuç, haftada bir veya iki kez seks yapan kişilerin bağışıklık sistemlerinin daha verimli çalıştığını ortaya koymuş. Kaliforniya Üniversitesi'nde bağışıklık sistemi uzmanı olan Clifford Lowell, bu durumun enfeksiyonlara karşı mücadelenin doğal bir yolu olduğunu düşünüyor "Aktif bir seks hayatı olan kişiler, aktif olmayanlara göre çok daha fazla enfeksiyona yol açabilecek etkene maruz kalmaktadır. Vücut bunlarla mücadele için, daha yüksek seviyede antijen üretir" diyor. Artık, sık sık hastalanmamak için ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz!

  Daha stressiz bir hayat sürebilirsiniz

  Seksten sonra ne kadar gevşediğinizi hiç fark ettiniz mi? İşte bu gevşeme vücudunuzdaki stresin azaldığına işarettir, İskoçya'da yayımlanan New Scientist adlı dergide, tatmin edici bir seks hayatı olan kişilerin strese karşı daha dayanıklı oldukları belirtilmiş. Araştırma kapsamında, gönüllülerden iki hafta boyunca cinsel aktivitelerini not etmeleri istenmiş. Daha sonra bu kişiler stresli koşullar altında bırakılmışlar ve son olarak stres seviyelerinin belirlenmesi için tansiyonları ölçülmüş. Bu test öncesinde seks yapmış kişilerin stresle diğerlerine göre daha iyi mücadele ettiği belirlenmiş. Araştırmayı yöneten profesör Stuart Brody "Bu araştırmada, orgazmın kısa süreli bir gevşemeden daha güçlü olduğunu ve etkisinin en az bir haftaya kadar devam ettiğini belirledik" diyor. Uzmanlar bu sonucu, oksitosin hormonun rahatlatıcı etkilerine bağlıyor.

  Sağlıklı göğüslere sahip olabilirsiniz

  Çocuk sahibi olmak ve en az altı ay boyunca onu emzirmek, göğüs kanseri riskini önemli derecede azaltan etkenler arasında sayılıyor. Çocuk sahibi olmayan İSO Fransız kadın üzerinde 2008 yılında yapılan bir araştırmada, partneri olmayan ve ayda üç kereden daha az seks yapan kadınların göğüs kanseri açısından daha yüksek risk taşıdığı belirlenmiştir. Seksin rahatlatıcı etkisinin göğüs kanseri riskini azaltan, oksitosin ve dehidroepiandrosteron (DHEA) seviyelerini artırdığı biliniyor. Araştırmacılar, çocuk sahibi olmayan kadınların göğüs kanseri riskini azaltabilmek için düzenli ve tatminkar bir seks hayatı sürmelerini öneriyorlar. Ayrıca, yıllar içerisinde rahibelerde görülen göğüs kanseri vakalarını inceleyen bazı araştırmalar da bu dikkat çekici tezi destekliyor.

  Partneriniz daha sağlıklı olabilir

  Düzenli bir seks hayatının, erkeklerin prostat kanserine yakalanma riskini azalttığı da biliniyor. British Journal of Urology International'ın (Uluslararası Üroloji İngiltere Bülteni) açıklamasına göre erkeklerin 20’li yaşlarda haftada yedi veya daha fazla sayıda boşalması, ileri yaşlarda prostat kanserine yakalanma risklerini yüzde 30 azaltıyor. Melbourne Kanser Konseyi'nden Graham Giles "Seksin prostat kanseri riskini azaltma sebeplerinden biri, sık boşalmanın, prostatik kanallarda kanserojen maddelerin birikimini engellemesi olabilir" diyor.

  Jinekolojik sağlığınızı iyileştirebilirsiniz

  Aktif bir seks hayatının menopoza girme yaşını ertelediği düşünülüyor. Menopoz dönemine giren kadınlarda genelde, hormonlardaki değişime bağlı olarak, vajinal kanalda kısalma, elastikiyet kaybı ve kuruluk görülüyor. Ancak, düzenli bir seks yaşantısı olan veya mastürbasyon yapan kadınlarda bu sıkıntılara daha az rastlanıyor. Ayrıca Amerika'da yapılan bir başka araştırma, adet dönemindeyken seks yapmanın, endometriosisi önleyebileceğini gösteriyor.

  Kronik ağrılarınızı azaltabilirsiniz

  Orgazmdan hemen önce, vücuttaki oksitosin seviyesi, normalin beş kat üzerine ulaşır. Ve bu durum, ağrı hissini azalttığı bilinen endorfin hormonu salgılanmasını tetikler. Amerika'da yayımlanan Deneysel Biyoloji ve Tıp Bülteni'ne göre oksitosin koklayan deneklerin, parmaklarına bir iğne batırılması halinde, yarı yarıya daha az acı hissettikleri ispatlanmış. Seks, adet dönemi sancılarından (Amerika'da yapılan bir araştırmaya katılan deneklerin yüzde dokuzu adet dönemi sancılarını azaltmak için mastürbasyon yaptığını belirtmiş) eklem ağrılarına kadar her türlü ağrıyı hafifletebiliyor. Cinsel olarak uyarılmak ve orgazm olmak, ağrı eşiğinin yükselmesine destek olan ve ağrı kesici etkisi olan kortikosteroid ve endorfin hormonlarının seviyelerini artırıyor. Bu durumda "Başım ağrıyor" bahanesine başvurmadan, tekrar düşünmenizi öneriyoruz!  .haber10.com
 2. 03.Ağustos.2010, 01:31
  #1
  Üye
  Düzenli bir cinsel yaşamın doğal bir ağrı kesici ve antidepresan olmanın yanında birçok faydası var.

  Aktif bir cinsel hayata sahip olmanın sizi daha genç göstereceğini, hatta bağışıklık sisteminizi güçlendirebileceğini duymuş muydunuz? Evet seks, hayatınıza, yüzünüze yerleştirdiği o büyük tebessümden daha da fazlasını getirebilir.

  İşte ekolay'ın haberine göre düzenli cinsel yaşamın faydaları;

  Adet döneminizi düzenleyebilirsiniz

  Eğer adetleriniz düzensiz ise, doktorunuzun size önerisi bir doz yatak egzersizi olabilir. Kolombiya Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırmaya göre, düzenli seks hayatı olan kadınların adet döngüsü diğerlerine göre daha düzenli. Uzmanlara göre, karşı cinsle yaşanan yakınlık sırasında erkek feromonlarının etkileri, kadının hormonlarına yansıyor ve bu durum adetlerin düzenlenmesine yardımcı olabiliyor.

  Genç bir görünüm kazanabilirsiniz

  Seks yapmak, östrojen hormonu seviyenizin yükselmesini sağlar ve bunun sonucunda saçlarınız daha parlak, cildiniz ise daha ışıltılı bir görünüm kazanır. Iskoçya'daki Royal Edinburgh Hastanesi'nde yapılan bir araştırmada görev alan jüri üyelerinden, tek yönlü bir ayna arkasında duran denekleri inceleyerek yaşlarını tahmin etmeye çalışmaları istenmiş. Gerçek yaşından yedi ile on yaş daha genç gösteren deneklerin en aktif seks hayatına (ortalama haftada dört kez) sahip olan kişiler olduğu belirlenmiş. İsterseniz siz de bu akşam gece kremini bırakıp sevgilinizle yakınlaşmayı deneyin!

  Bebeğinizin cinsiyetini belirleyebilirsiniz

  Yatakta seçilen pozisyonun ve ilişkinin zamanlamasının bebeğin cinsiyetinin belirlenmesinde etken olduğunu ileri süren görüşler bulunmakta. Y kromozomu taşıyan (ve erkek bebek oluşumunu sağlayan) spermler, X kromozomu taşıyan (ve kız bebek oluşumunu sağlayan) spermlerden daha ufak ve daha hızlıdır. Ancak aynı zamanda daha kısa ömürlüdür. Bazı görüşlere göre, erkek bebek sahibi olmak isteyenlere, yatakta erkeğin arkada olduğu pozisyon önerilmektedir. Bu pozisyon, erkek kromozomunu taşıyan spermlerin yumurtaya daha çabuk ulaşmasına olanak verebilmektedir. Bu konudaki diğer bir teori, bebeğin cinsiyetinin ilişkinin zamanlaması ile belirlenebileceği yönündedir. Erkek bebek isteyenlere, Y kromozomu taşıyan hızlı sperm için uygun koşulları sağlayan yumurtlama günü; kız bebek isteyenlere ise, X kromozomlu spermin daha uzun süre bekleyebileceği dikkate alınarak yumurtlamadan birkaç gün önce ilişkide bulunulması önerilmektedir.

  Moralinizi yükseltebilirsiniz

  Seks yapmak kendinizi iyi hissetmenizi sağlar, sizi güzelleştirir ve klinik araştırmalara göre aynı zamanda depresyon belirtilerinin azalmasına yardımcı olur. Bu teoriye göre, seks sırasında ortaya çıkan erkek hormonlarının kadının vücudu tarafından absorbe edilmesi depresyon etkilerinin azalmasına yardımcı olabilmektedir. Hollanda'da psikolojik rahatsızlığı olan kişiler üzerinde yapılan bir araştırma seksin ilaçlara duyulan ihtiyacı azalttığını göstermiştir. Amerika'da yapılan bir diğer araştırmanın sonuçları ise mastürbasyon yapan kişilerde depresyon görülme oranının, mastürbasyon yapmayan kişilere göre daha düşük olduğunu göstermektedir.

  Bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz

  Düzenli bir seks hayatı, daha az nezle ve soğuk algınlığı demektir. İngiltere'de yapılan bir araştırma, haftada bir veya iki kez düzenli olarak seks yapmanın, soğuk algınlığı, nezle gibi enfeksiyonlara karşı korunmada etken olduğunu ortaya koymuştur. Bu araştırma için katılımcılar seks hayatlarının aktifliğine göre iki farklı gruba ayrılmışlar. Sonuç, haftada bir veya iki kez seks yapan kişilerin bağışıklık sistemlerinin daha verimli çalıştığını ortaya koymuş. Kaliforniya Üniversitesi'nde bağışıklık sistemi uzmanı olan Clifford Lowell, bu durumun enfeksiyonlara karşı mücadelenin doğal bir yolu olduğunu düşünüyor "Aktif bir seks hayatı olan kişiler, aktif olmayanlara göre çok daha fazla enfeksiyona yol açabilecek etkene maruz kalmaktadır. Vücut bunlarla mücadele için, daha yüksek seviyede antijen üretir" diyor. Artık, sık sık hastalanmamak için ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz!

  Daha stressiz bir hayat sürebilirsiniz

  Seksten sonra ne kadar gevşediğinizi hiç fark ettiniz mi? İşte bu gevşeme vücudunuzdaki stresin azaldığına işarettir, İskoçya'da yayımlanan New Scientist adlı dergide, tatmin edici bir seks hayatı olan kişilerin strese karşı daha dayanıklı oldukları belirtilmiş. Araştırma kapsamında, gönüllülerden iki hafta boyunca cinsel aktivitelerini not etmeleri istenmiş. Daha sonra bu kişiler stresli koşullar altında bırakılmışlar ve son olarak stres seviyelerinin belirlenmesi için tansiyonları ölçülmüş. Bu test öncesinde seks yapmış kişilerin stresle diğerlerine göre daha iyi mücadele ettiği belirlenmiş. Araştırmayı yöneten profesör Stuart Brody "Bu araştırmada, orgazmın kısa süreli bir gevşemeden daha güçlü olduğunu ve etkisinin en az bir haftaya kadar devam ettiğini belirledik" diyor. Uzmanlar bu sonucu, oksitosin hormonun rahatlatıcı etkilerine bağlıyor.

  Sağlıklı göğüslere sahip olabilirsiniz

  Çocuk sahibi olmak ve en az altı ay boyunca onu emzirmek, göğüs kanseri riskini önemli derecede azaltan etkenler arasında sayılıyor. Çocuk sahibi olmayan İSO Fransız kadın üzerinde 2008 yılında yapılan bir araştırmada, partneri olmayan ve ayda üç kereden daha az seks yapan kadınların göğüs kanseri açısından daha yüksek risk taşıdığı belirlenmiştir. Seksin rahatlatıcı etkisinin göğüs kanseri riskini azaltan, oksitosin ve dehidroepiandrosteron (DHEA) seviyelerini artırdığı biliniyor. Araştırmacılar, çocuk sahibi olmayan kadınların göğüs kanseri riskini azaltabilmek için düzenli ve tatminkar bir seks hayatı sürmelerini öneriyorlar. Ayrıca, yıllar içerisinde rahibelerde görülen göğüs kanseri vakalarını inceleyen bazı araştırmalar da bu dikkat çekici tezi destekliyor.

  Partneriniz daha sağlıklı olabilir

  Düzenli bir seks hayatının, erkeklerin prostat kanserine yakalanma riskini azalttığı da biliniyor. British Journal of Urology International'ın (Uluslararası Üroloji İngiltere Bülteni) açıklamasına göre erkeklerin 20’li yaşlarda haftada yedi veya daha fazla sayıda boşalması, ileri yaşlarda prostat kanserine yakalanma risklerini yüzde 30 azaltıyor. Melbourne Kanser Konseyi'nden Graham Giles "Seksin prostat kanseri riskini azaltma sebeplerinden biri, sık boşalmanın, prostatik kanallarda kanserojen maddelerin birikimini engellemesi olabilir" diyor.

  Jinekolojik sağlığınızı iyileştirebilirsiniz

  Aktif bir seks hayatının menopoza girme yaşını ertelediği düşünülüyor. Menopoz dönemine giren kadınlarda genelde, hormonlardaki değişime bağlı olarak, vajinal kanalda kısalma, elastikiyet kaybı ve kuruluk görülüyor. Ancak, düzenli bir seks yaşantısı olan veya mastürbasyon yapan kadınlarda bu sıkıntılara daha az rastlanıyor. Ayrıca Amerika'da yapılan bir başka araştırma, adet dönemindeyken seks yapmanın, endometriosisi önleyebileceğini gösteriyor.

  Kronik ağrılarınızı azaltabilirsiniz

  Orgazmdan hemen önce, vücuttaki oksitosin seviyesi, normalin beş kat üzerine ulaşır. Ve bu durum, ağrı hissini azalttığı bilinen endorfin hormonu salgılanmasını tetikler. Amerika'da yayımlanan Deneysel Biyoloji ve Tıp Bülteni'ne göre oksitosin koklayan deneklerin, parmaklarına bir iğne batırılması halinde, yarı yarıya daha az acı hissettikleri ispatlanmış. Seks, adet dönemi sancılarından (Amerika'da yapılan bir araştırmaya katılan deneklerin yüzde dokuzu adet dönemi sancılarını azaltmak için mastürbasyon yaptığını belirtmiş) eklem ağrılarına kadar her türlü ağrıyı hafifletebiliyor. Cinsel olarak uyarılmak ve orgazm olmak, ağrı eşiğinin yükselmesine destek olan ve ağrı kesici etkisi olan kortikosteroid ve endorfin hormonlarının seviyelerini artırıyor. Bu durumda "Başım ağrıyor" bahanesine başvurmadan, tekrar düşünmenizi öneriyoruz!  .haber10.com
  Twitter Facebook Google+Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj : 26.Ekim.2013, 17:43
 2. Bahar yorgunluğu için Hafif ve düzenli egzersiz yapmak şart...
  Konu Sahibi Zümrüdü Anka Forum Sağlıkla ilgili Haberler
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 16.Nisan.2011, 01:47
 3. Düzenli Beslenme
  Konu Sahibi Zümrüdü Anka Forum Sağlık / Diğer
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 01.Nisan.2011, 23:48
 4. [Nasreddin Hoca] Yaşamın renklerini paylaşmaya geldim
  Konu Sahibi Nasreddin Hoca Forum Kendi Yazı ve Şiirleriniz
  Cevap: 24
  Son Mesaj : 31.Aralık.2010, 12:30
 5. Yaşamın Kodları Artık Enter Tuşuna Bağlı!
  Konu Sahibi okyanus Forum Diğer Teknoloji,İnternet,Bilgisayar,Cep Telefonu
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 20.Ekim.2010, 10:38

Bu Konu için Etiketler