Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Şu an EKPSS kategorisindeki Engel grubu bilgisi bulunmayan ne demek ? isimli konuyu okuyorsunuz.
 1. #1
  Kayıtsız Üye
  Misafir

  Engel grubu bilgisi bulunmayan ne demek ?

  Reklam

  ekpss başvurusunda Engel grubu bilgisi bulunmayan ne demektir.  Reklam

 2. #2
  Kayıtsız Üye
  Misafir

  ŞU AŞAĞIDA YER ALAN GRUPLARIN HİÇBİRİNE TABİ DEĞİLSİNİZ ANLAMINA GELİYOR. BUNLARDAN SİZE EN UYGUN OLANINI AİLE BAKANLIĞI BÜROSUNA GİDEREK GÖREVLİNİNDE OLURUYLA SEÇMELİSİNİZ. TABİ ENGELLİ RAPORUNUZDA VE DİĞER İSTENEN BELGELER YANINIZDA OLMALI.

  Sınav Yapılacak Engel Grupları: Genel Engelli, Görme Engelli, İşitme Engelli, Zihinsel Engelli

  Genel Engelliler Sınavı (Ortopedik, Ruhsal ve Duygusal, Süreğen (kronik) Hastalıklara Sahip Engelliler, Yaygın Gelişimsel Bozukluğu Olanlar (Otizm Spektrum Bozuklukları (OSB), Asberger, RETT Sendromu, Dezintegratif Bozukluk vb.), Özgül/Özel Öğrenme Güçlüğü Olanlar (Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite, disleksi vb. olanlar), Dil ve Konuşma Bozukluğu Olanlar, CP hastası olanlar.

  Görme Engelliler Sınavı (Genel engelliler ile aynı testi alacaktır.), İşitme Engelliler Sınavı (İlköğretim başlama yaşı öncesi engelli olanlar bu testi alacaklardır. Diğerleri ise Genel Engelli Testini alacaklardır.), Zihinsel Engelliler Sınavı uygulanacaktır.( Mental Retardasyon (MR), IQ dereceleri, düşük zeka, IQ donuk zeka, sınırda zeka vb. zihinsel ifadeler içeren tanısı yazılı adaylar girecektir.

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •