+ Konuya Cevap Yaz
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Şu an Çalışan Engelli Memurlar kategorisindeki Sağlık Bakanlığı da Dahil mi Yhs Memurluk İçin ? isimli konuyu okuyorsunuz.
  1. #1
    Üye
    Üyelik tarihi
    15 Mayıs 2016
    Mesajlar
    1
    Konular
    1
    Bahsedilme
    0 Mesaj

    Sağlık Bakanlığı da Dahil mi Yhs Memurluk İçin ?

    Reklam

    Ben hastanelerine atandım 2012 de hizmetli olarak sağlık bakanlığıda var mı yhs yani memurluk için şimdiden teşekkür ederim.



    Reklam

  2. #2
    Editör MuTeBer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    01 Ağustos 2012
    Nereden
    Selçuk Sel
    Mesajlar
    2.411
    Konular
    523
    Bahsedilme
    0 Mesaj

    Anaysa maddelerine göre tüm kurumları kapsar ancak bu konuda MEB yazı yayınlamış.
    Anayasanın 10. maddesinde, “
    Engelliler hakkında alınacak tedbirlerin eşitlik ilkesine aykırı olamayacağı
    ” ifadesi yer almakta, yine anayasanın 42. maddesinde, “
    Devlet, durumları sebebiyle özel eğitime ihtiyacı olanları topluma yararlı kılacak tedbirleri alır
    ” ve 50. maddesinde, “
    Bedenî veya ruhî yetersizliği olanlar çalışma şartları bakımından özel olarak korunurlar
    ” hükümleri bulunmaktadır.
    Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik’in 10. maddesinin üçüncü fıkrasında, “

    Engellilerin istihdam edileceği uygun münhal kadro bulunmadığı takdirde hizmet gereklerine ve genel hükümlere göre diğer münhal kadrolarda değişiklik yapılarak gerekli kadrolar temin edilir. Engelli personelin istihdam edileceği birimler engellilerin engel durumları dikkate alınarak ilgili kamu kurum veya kuruluşunca belirlenir

    ” hükmü yer almaktadır.
    2009/12 sayılı Başbakanlık Genelgesi’nde, “

    Engelli kamu çalışanlarının atama ve yer değiştirmelerinde engelleri açısından sıkıntı oluşturmayacak, hizmet alanlarında ve birimlerinde görev yapmalarını sağlayacak tedbirlerin alınması

    ” gerektiği ifade edilmiştir.
    Nitekim Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün 27.4.2016 tarihli ve 4730974 sayılı yazısıyla, merkez ve taşra teşkilatında şehit yakını ve gazi olarak yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan personelden, en az lise ve dengi okul mezunlarından, son iki yılı Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere, devlet memurluğunda en az 3 yıl görev yapmış olanların, görev yaptıkları il emrine memur olarak sınavsız atanmalarına imkân sağlanmıştır.

    Bu itibarla, MEB’den, aynı yönde engelli yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarına da memur kadrolarına sınavsız geçme hakkı tanınmasını istedik.

    MEB'e Gönderilen Yazı İçin Tıklayınız.
    Sitemizde soru sormak için > TIKLAYIN

+ Konuya Cevap Yaz

Benzer Konular

  1. Cevap: 0
    Son Mesaj : 20.Haziran.2012, 19:44
  2. 'Sağlık Bakanlığı, duy sesimizi'
    Konu Sahibi Zümrüdü Anka Forum Otizm ve Zihinsel Engellilik
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 25.Şubat.2011, 20:29
  3. Cevap: 0
    Son Mesaj : 16.Aralık.2010, 19:06
  4. Cevap: 7
    Son Mesaj : 06.Ekim.2010, 16:53
  5. Sağlık Bakanlığı 'Sağlık Turizmi Birimi' kurdu
    Konu Sahibi Defnex Forum Tatil Seçenekleri
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 25.Temmuz.2010, 17:34

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •