B-29.EMEKLİLİK SERVİSİ, Gelen Evrak Beklemede Nedemektir?

1

Soru: EYT kapsamında SGK'ya emeklilik için başvurdum, e-devlet sistemden sorgulayınca  B-29.EMEKLİLİK SERVİSİ, (TAHSİS HAVUZU) "Gelen Evrak Beklemede" ibaresi çıkıyor, bu ne demektir, emekli maaşımın bağlanması için ne kadar daha bekleyeceğim?

Cevap: Öncelikle SGK tahsis havuzu ise kişilerin emeklilik başvuruların bir araya toplandığı bölümdür, Buradan rastgele veya evrak sırası geleni emeklilik işlemi sonuçlandırmak sgk prim günleri ve diğer kurumlarda prim günü olanların özellikle birleştirme talebinde bulunanların bağkur ve diğer kurumlardan gelen prim günlerinin değerlendirildiği, emeklilik açısından gerekli şartların taşınıp taşınmadığını incelerek sonucu ulaştırıldığı bölümdür. 

B29 Emeklilik Servisi ise adı üstünde kişilerin emeklilik işlemleri inceleyen, sonuçlandıran servistir. Bu kısım emekliliğe karar veren son aşamadır. Maaş bağlama işlemi bu serviste yapılmaktadır.

Yorum Gönder

1 Yorumlar
* lütfen spam veya uygunsuz yorum göndermeyin.

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

  1. 03 03 2023 tarihinde yapılan emeklililk başvurusuna henüz bir işlem yapılmadı tam 2 ay oldu bugunu tarihi 03 05 2023 bu kadarmı yavaş işler bu sistem Varide no. 6530090 gece gündüz mesai yapan lara duyrulur 3 martın dosyası evrak beklemede diyor başka bir şey demiyor bütün dosyalar b-29 servisindemi başka çalışan servis yokmu sgk kurumunda

    YanıtlaSil

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder
To Top