Çatı içi Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

kamu24
0

Çatı içi Isı Yalıtım İzolasyon Nasıl Yapılır, Hangi malzemeyi kullanmak gerekir?

Çatı İzolasyonu Yalıtımı

Çatı ısı yalıtımı soğuklardan korunmak için olmazsa olmazlardandır.

Öncelikle ısı yalıtımı için kullanılan malzeme içeriğinden başlayalım.

Camyünü; 0,035-0,050 aralığındaki ısı iletkenlik grubundadır. En yüksek kullanım sıcaklığı 250 derece olup, yanmalara karşı dayanıklıdır. A sınıfı bir yanmaz yalıtım materyalidir. Isı ve ses yalıtımlarında kullanılır. Ayrıca yangın güvenliği ve titreşim güvenliği amacıyla sıklıkla kullanılan bir malzemedir. UV ışınlarına karşı dayanıklı bir malzemedir. 

Taşyünü; 0,035-0,050 aralığındaki ısı iletkenlik grubunda olup, 750 derecelik bir en yüksek kullanım sıcaklığı sınırı mevcuttur. Camyünü gibi A sınıfı yanmaz bir yalıtım malzemesidir ve sıklıkla kullanılır. Camyününde olduğu gibi UV ışınlarına karşı dayanıklı bir malzeme olarak kullanılır. Kullanım yerleri ise; ısı yalıtımı, ses yalıtımı alanları ve titreşim sönümleme olarak ayrılır. 

Çatı Isı yalıtımı malzemelerini çatıya sererken muhakkak maske takmalısınız. Kulaklarınıza pamuk yerleştirmek, eldiven takmak gerekmektedir.

Çatı ısı yalıtımı çatı içi temizliği güzelce yapıldıktan sonra yeni çıkan ısı yalıtım malzemelerinin kolay kullanım özelliği sayesinde son derece basittir. Düzgün bir şekilde üzerine ayağınızla çiğnemeden ısı yalıtım malzemesini sermeniz yeterlidir.

Çatı Isı yalıtımı izolasyon videosu

ETİKETLER

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* lütfen spam veya uygunsuz yorum göndermeyin.

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder (0)
To Top