BİZ BİRLİKTE GÜZELİZ

0
Engelli bireylere yönelik olarak yaptığı radyo programları ve etkinliklerle bilinen UTEF,  Estergon Kalesinde Keçiören Belediyesi ev sahipliğinde yaptığı büyük organizasyondan sonra şimdi de Sosyal Güvenlik Kurumu ev sahipliğinde tekerlekli sandalye ve beyaz baston dağıtımının yapılacağı, engelli bireyler ve ailelerine moral gecesi olarak “Biz Birlikte Güzeliz” etkinliğini düzenledi.

Radyo Naif genel yayın yönetmeni ve Uluslar arası Tüm Engelliler, Yaşlılar ve Kimsesizler Federasyonu Ankara İl Başkanı Alisa Çiçek Akyol etkinliğin açış konuşmasında; Biz Birlikte Güzeliz etkinliğini dostları, programcıları, gönüllüleri ve sponsorlarının desteğiyle hazırladıklarını dile getirdi.

Akyol, “Uluslar arası Tüm Engelliler, Yaşlılar ve Kimsesizler Federasyonu olarak 2008‘den beri yurt genelinde yardım çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

Akyol, Radyo Naif’te kendi hazırlayıp sunduğu “Engelsiz Bir Yaşam İçin” ve “Sivil Söyleşi” programlarında engelli bireyleri, sivil toplum kuruluşlarını konuk ettiğini ve yaşanan sorunların takipçisi olmaya gayret gösterdiğini söyledi.

Bugün Biz Birlikte Güzeliz etkinliğimizde yanımızda olduğunuz için hepinize çok teşekkür ederim. Biz Birlikte Güzeliz, Biz Birlikte Güçlüyüz” diyerek konuşmasını bitirdi.

Etkinliğe telgraf gönderenler; Başbakan Yardımcısı Cevdet YILMAZ, Sağlık Eski Bakanı Halil ŞIVGIN, Kültür Eski Bakanı Ertuğrul GÜNAY, milletvekili Tekin BİNGÖL.Etkinliğin sponsorları; Sosyal Güvenlik Kurumu, İller Bankası, Yenimahalle Lions Kulübü, UTEF, USTAD, Öksüz, Fakir Yardıma Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği, Anadolu Kadınının Gücü Derneği, Enerji Bir-Sen,  Tercanlı Sandalye, MADO Pastaneleri, Ankara Fotoğraf Grubu.

Halk müziği mini konseriyle başlayan etkinlikte, Semazen Özkan Karadavut ve öğrencilerinin hazırladığı gösteriyi konuklar nefeslerini tutarak ilgiyle izledi. Ardından işaret dili tercümanları Mehtap Aykanat ve Tolga Ziyagil’in   işaret diliyle hazırladığı Evlilik Düetiyle keyifli anlar yaşandı. Özkan Karadavut ve öğrencileri hazırladıkları Zeybek gösterisiyle ikinci kez sahne aldı. Zeybek gösterisi konukların ilgi odağı oldu. Akordeon eşliğinde devam eden dinletiye salonda bulunan herkes eşlik etti.

USTAD korosunun büyük özveriyle hazırladığı sanat müziği konserinde keyifli anlar yaşandı. Hareketli şarkılara eşlik eden konuklar gecenin ilerleyen saatlerine inat -bir daha- diyerek Biz Birlikte Güzeliz sloganının altını çizdiler.Sanat müziği konseri sırasında güzel dansıyla konukları büyüleyen, etkinliğin kahramanlarından Feride Genç idi. Etkinliğin sunuculuğunu Selma Yavuz üstlendi.

Gecenin sonunda sandalyeler ve bastonlar sahiplerine teslim edilirken duygulu anlar yaşandı.

Etkinlikte emeği geçenlere ve sponsorlara plaket ve teşekkür belgelerini takdim eden Radyo Naif genel yayın yönetmeni ve Uluslar arası Tüm Engelliler, Yaşlılar ve Kimsesizler Federasyonu Ankara İl Başkanı Alisa Çiçek Akyol birlikteliğin güzelliğine değinerek, “BİZ BİRLİKTE GÜZELİZ, Biz Birlikte Güçlüyüz” sloganıyla günün önemini vurguladı.

Yorum Gönder

0Yorumlar

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder (0)

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Check Now
Accept !