EKPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

0
15 Temmuz 2016 FETÖ'nün kanlı darbe girişimi nedeniyle uzatılmasına karar verilen tercih işlemleri geçtiğimiz günlerde sona erdi ve adayları tercih sonuçları heyecanı sardı.
Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak?
ÖSYM, son yıllarda düzenlediği sınav ve tercihleri hızlı açıklamaya başladı. Ancak bu sene durum çok farklı. Zira Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca yapılan 2016 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılması amacıyla alınan tercih işlemleri kanlı darbe girişimi nedeniyle uzatılmış ve geçtiğimiz günlerde sona ermişti.
EKPSS yerleştirme sonuçlarının prosedür gereği en geç 30 günde açıklanması gerekse de bu dönemin diğer dönemlerden farklı olduğu bir gerçek.  Şöyle ki ”darbe girişimi” EKPSS Tercih Sonuçlarını geciktirebilir!
Devlet her kuruma sızmış FETÖ terör örgütü mensuplarını ayıklıyor aynı şekilde ÖSYM’de de ayıklama süreci yaşıyor, bu yüzden EKPSS Tercih Sonuçları gecikebilir. Düşük bir ihtimal, sonuçların normal açıklanması gerekenden bir iki hafta daha ileri bir tarihte açıklanacağını düşünüyoruz.


Yorum Gönder

0Yorumlar

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder (0)

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Check Now
Accept !