Engellilere Sanatlarını Göstermek İsteyenler !

3
Ülkemizde tükenmekte olan sanat dallarından biri: “İyi iş yapma sanatı”.
Bu sarı zeminler o kadar kayganki engelli,engelsiz kışın ve yağmurlu havalarda kayıp düşmeyen yok.
Bugün sizlere “iyi iş yapma sanatından” bahsedeceğim. Bizim ülkemizde pek yaygın olmayan bir sanat dalı. Ya da tükenmek üzere olan sanatlardan.

Artık Akdeniz insanı olmamızdan mı bu boşvermişlik, ya da ülke insanı olarak geleceğimizi göremeyişimizden midir nedir bilmiyorum ama  bu hallerimizin  sonu nereye varır bilemiyorum.

Bugün yağan yağmur sebebiyle  dışarda beklememek adına bir otobüse bindim. Pek bilmediğim sokaklardan giden bu otobüste yolları keşfetmek üzere bakınca dikkatimi ne yollar ne caddeler ne de başka bir şey çekti.

Dikkatimi çeken tek bir şey vardı: o da görme engelliler için yapılmış bu sarı yollar. Bundan önce de hergün defalarca karşılaştığım bu yolların çarpıklığı ilk defa bu derece dikkatimi çekti. Gözümü, sürüp giden görme engelli yollarından alamadım ve yolları hayretler içerisinde izledim.

Resimleri ve yazıyı aldığımız herevesanat.com'a teşekkürler.Not: Resimlerin altında yer alan numaralara göre en beğendiğiniz sanat eserinin numarasını yorum olarak bu yazının altına eklerseniz seviniriz.

Çevrenizde bu tür tuhaf çalışmaları görürseniz sitemiz eposta adresi olan engellilerdunyasi@gmail.com  adresine iletirseniz, sitemizde yayınlarız.

Yorum Gönder

3Yorumlar

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

  1. 1 ve 7 sanat eseri olarak favorim.

    YanıtlaSil
  2. 8 benim en beğendiğim! Gerçekten hayret verici.

    YanıtlaSil
  3. bence üç numara, tökeşledin mi düşme garanti :)

    YanıtlaSil
Yorum Gönder

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Check Now
Accept !