Hangi Kuruma Ne Kadar Engelli Alımı Yapılmalı?

0
Bilindiği üzere engelli vatandaşlarımızın kamu kurum ve kurumlarında kamu görevlisi olarak görev yapabilmeleri için öncelikle kendileri için açılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS) girmeleri daha sonrada açılan kadrolara tercihlerde bulunarak atanmaları ile mümkündür. Bu bakımdan Devlet Personel Başkanlığı her yıl Ekim ayının sonuna kadar kamu kurum ve kuruluşlardan açık olan engelli kontenjan sayılarını almakta ve belirli aralıklarla engelli atamalarını yapmaktadır.

Devlet Personel Başkanlığının (DPB) açıklamış olduğu istatistiki bilgiler neticesinde netlik kazanmıştır. Devlet Personel Başkanlığının Kasım – 2015 verilerine göre şu anda açık engelli kontenjan sayısı toplam 22.551’dir.

HANGİ KURUMUN KAÇ ENGELLİ AÇIK KONTENJANI VAR ?

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) mevcut 22.551 açık engelli kontenjan sayısını kurumlar bazında da ayrı olarak resmi internet adresinde açıklamıştır. Aşağıda açıklanan bilgilere göre en çok açık engelli kontenjan listesi bulunan kamu kurumlarından bazıları yer almaktadır.

KURUMLARIN AÇIK ENGELLİ KADROLARI  
Görüldüğü gibi, Devlet Personel Başkanlığının 2015/ Kasım ayı verilerine göre en çok açık engelli kontenjanı bulunan kamu kurumu Milli Eğitim Bakanlığı olarak göze çarpmakta. 2016 EKPSS sınavı sonucunda başta Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer kurumların açık bulunan engelli kontenjanını eritmesi ve kadrolarını Devlet Personel Başkanlığına vererek bu kadroların tercihlere konulması engelli memur adaylarının tek ortak istek ve beklentisidir.

engellilersitesi.com

Yorum Gönder

0Yorumlar

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder (0)

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Check Now
Accept !