2016 EKPSS Başvuru tarihleri

0
Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü EKPSS takvimi ve EKPSS başvuruları hakkında bilgi verdi. Yapılan açıklamada EKPSS sınavının 24 Nisan 2016 tarihinde 81 ilde yapılacağı bildirildi.
Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı ( EKPSS ) Engellilerin Devlet memurluğuna alınmaları hakkında yönetmelik uyarınca ( EKPSS 2016 ) 24 Nisan 2016 tarihinde 81 İl Merkezinde yapılacaktır. Sınava girecek adaylar için başvuru süresi 23 Şubat 2016 tarihinde başlayacak 9 Mart 2016 tarihinde sona erecektir.

 Kuraya; ilkokul/ortaokul/ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS’ nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvuracaklardır. Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaklardır. Sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak adaylar için başvuru süresi 3-16 Mayıs tarihlerinde yapılacaktır.

Adaylar; ÖSYM Başvuru Merkezlerine sınav başvurularını yapmak için gitmeden önce engellilik durumlarını ve sınıflandırılmasını belgelendirmeleri gerekmektedir. Bunun için, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğümüze başvuru yaparak engel grubunu belirtir onaylı Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini yukarıda belirtilen süreler içinde almaları gerekmektedir. Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesi yanında bulunmayan adayların ÖSYM merkezlerince başvuruları alınmayacaktır.


  
Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder (0)

buttons=(Accept !) days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Learn More
Accept !
To Top