Engelliye ve Eşi Vefat Eden Kadına Öncelik Verilecek !

4
Yoksul vatandaşların ev sahibi olabilmesi için 2011'de başlatılan projeyle 4 yılda 25 bin konut sahiplerini buldu. 2023'e kadar dar gelirliler için 100 bin konut yapılacak.

Hükümetin yoksul durumdaki vatandaşların ev sahibi olabilmesi için başlattığı "sosyal konut" projesi çerçevesinde, 4 yılda 25 bin 595 konut yapılarak dar gelirli vatandaşlara teslim edildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile TOKİ işbirliğinde 54 ilde ve 115 farklı bölgede hayata geçirilen konutlar 16 bin 370'i 1+1, 9 bin 225'i ise 2+1 evlerden oluşuyor.

AYLIK TAKSİDİ 100 LİRA

Vatandaşlar 2+1 konutlara 270 ay vadeyle, aylık 130 lira, toplamda ise 35 bin lira ödeyerek sahip olabiliyor. 1+1 konutlar için ise yine 270 ay vadeyle, aylık 100 lira taksitle, toplamda 27 bin lira ödeniyor. 2023'e kadar dar gelirliler için 100 bin konutun yapılacağı sosyal konut projesinde eşi vefat eden kadınlar ile engellilere öncelikler tanınıyor. Sosyal konut projesinden herhangi bir sosyal yardımlaşma vakfından yardım alan veya yardım alabilecek durumda olan, geliri olmayan kişiler faydalanabiliyor. Bu kişilerin, konutların bulunduğu bölgede en az bir yıldır ikamet etmesi ve üzerlerinde herhangi bir ev tapusunun bulunmaması gerekiyor.

ENGELLİ VE EŞİ VEFAT EDEN KADINA ÖNCELİK

Sosyalkonut projesinde eşi vefat eden kadınlar ve engellilere çeşitli öncelikler tanınıyor. Yüzde 50 ve üzerinde engelli olan vatandaşlardan peşinat talep edilmediği gibi konut projeleri için de yüzde 10 oranında özel kontenjan ayrılıyor. Eşi vefat eden çocuklu kadınlarda ise konut başvurusunda 21 yaşın üzerinde olmak şartına bakılmıyor.

engellilersitesi.com

Yorum Gönder

4Yorumlar

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

  1. hangi illerde bu proje var

    YanıtlaSil
  2. Adanada varmı bu proje birde nereden başvuruluyor bilgisi olan yardımcı olabilirmi

    YanıtlaSil
  3. nezaman yapılacak hiç bişeyden haberimiz

    YanıtlaSil
Yorum Gönder

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Check Now
Accept !