Flaş Açıklama! Binlerce Engelli Memur Alınacak

2
Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa milletvekili adayı Faruk Çelik, Aralık ayında yüksek miktarda engelli alımı için adımlar atacaklarını bildirdi.

Çelik, Şanlıurfa'da Balıklıgöl Yerleşkesi'nde kentte faaliyet gösteren 7 engelli derneği başkanı ve üyeleriyle bir araya geldi.

Tek tek selamlaştığı engellilerin sorunlarını dinleyen Çelik, partisinin iktidarı döneminde engellilere yönelik çalışmalara değindi. Çelik, engellilerle ilgili çok sayıda pozitif ayrımcılık taşıyan yasal düzenlemenin faaliyete geçirildiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Engellilere pozitif ayrımcılığı getiren Anayasa değişikliğini getirdik. Bu ve benzeri birçok düzenlemenin amacı engellilerin kamuda, özel sektörde kontenjan tahsisiyle daha çok istihdamını gerçekleştirmektir. Bakınız 2002'de iş başına geldiğimiz zaman 5 bin civarında engelli kamuda çalışırken şu an 42 bin civarında engelli kamuda çalışıyor. Aralık ayında da yine yüksek miktarda engelli alımı için adımlar atacağız."

"ESAS SIKINTI VİCDANLARIN ÖZÜRLÜ OLMASIDIR"

Toplumun engellilere bakış açısını değiştirmesi gerektiğini belirten Çelik, kafalardaki engellerin kaldırılmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

Çelik, engelliye yanlış bakan insanın engelli olduğuna değinerek, şunları kaydetti:

"İnsanların en büyük özrü kulağının duymaması, gözünün görmemesi, kolunun olmaması değil vicdanının sesini duymaması, vicdanlardaki körlük. Esas sıkıntı vicdanların özürlü olmasıdır. Onun için bizim kafalardaki engelleri kaldırmamız gerekiyor. Esas engelli kimdir diye soracak olursanız. Kafasında takıntısı olan engellidir. Engelliye kafasındaki yanlış bakışlardan dolayı yanlış bakıp yanlış anlayan insan engellidir. O kendisini sağlam zanneder ama esas engelli o dur."

engellilersitesi.com

Yorum Gönder

2Yorumlar

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

  1. kac puanla alınacak kackişi alınacak

    YanıtlaSil
  2. inanmak isterdim ama zor çünkü seçimden sonrası için vaatleri artı çalışma ve sosyal güvenlik bakanı kim olacağı değil her gelen o giden arkadaşın sözüydü ama şimdi biz elimizden geleni yine yapacağız en kısa zamanda yardımcı oluruz diyip konuyu kapatırlar engelliler bu ekpss yüzünden çok yıprandı çok incindi evlenmek isteyenler hayallerine ulaşamadı bi ümitleri var engellilerin evlenmek yuva yuva kurmak iş sahibi olmak ama hep oynuyorlar ezilen ötelenen yine biz olduk şimdi ankara garında pkk bayrağı açanlar bizden daha değerli onlar memur olacak belki de oldular..allaha havale ediyorum

    YanıtlaSil
Yorum Gönder

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Check Now
Accept !