EKPSS sonuçları için 10 Mayıs mı bekleniyor?

0
EKPSS 2015/1 sonuçlarını açıklamak için neyi bekliyor?

 EKPSS 2015/1 tercihleri 24 Nisan tarihinde sona erdi. Aradan 10 gün geçmesine rağmen sonuçlar bir türlü açıklanamadı.

ÖMSS 2014/1 yerleştirme sonuçlarını 16 saat sonunda, EKPSS 2014/2 tercih sonuçlarını 3. günün sonunda açıklayan ÖSYM, EKPSS 2015/1 tercih sonuçlarını bir türlü açıklayamadı. Üstelik KURA usulü atanacakların kuraları da çekilmedi ve kura tarihiyle ilgili herhangi bir bilgi mevcut değil.

Atanmayı bekleyen 120 bin aday soruyor: "ÖSYM, EKPSS 2015/1 sonuçlarını açıklamak için neyi bekliyor?, Sonuçları neden geciktiriyor?"

Adaylar, KURA çekiminin, 10 Mayıs Engelliler Haftasında, devlet büyüklerinin katılacağı bir programda, adeta bir şov niteliğinde yapılacağını düşünüyor!

ÖSYM, altı üstü bir program çalıştıracak ve 4.682 kadroya yerleştirmeleri yapacak. Bunun için neyi bekliyor, adaylar merak ve stres içinde...

YGS, LYS, KPSS gibi merkezi sınav sonuçlarını erken açıklamasıyla, kendini geliştirdiğini belirterek övünen ÖSYMnin bu tutumu; adaylar tarafından, ÖSYMnin engellilere negatif ayrımcılık yaptığını, engellileri önemsemediğini düşündürüyor.

ÖSYM, daha duyarlı olmalı ve sonuçları bir an önce açıklamalı ya da kamoyunu bilgilendirmeli.. Adaylar günlerdir, sabırsızlık ve stres içinde sonuçların açıklanmasını bekliyor..

engellilersitesi.com
Tags

Yorum Gönder

0Yorumlar

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder (0)

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Check Now
Accept !