Başbakan'dan Engellilere Kadro müjdesi gelmedi

0
Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Meclis grup toplantısından önce gazetecilerin bedelli askerlikle ilgili sorusu üzerine ''Grup toplantımda sürprizlerim var. Dinleyin, bekleyin'' dedi.

Engelli memur adayları, Başbakan Davutoğlu’nun bugünkü grup konuşmasında, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, EKPSS 2015 alımına yönelik tarih ve yüksek kadro müjdesi bekliyordu. Ancak beklenen müjde gelmedi. Umutlar yarına kaldı...

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

2010 yılında engellilere pozitif ayrımcılığı anayasal güvence altına aldık. 2013'te özürlü, çürük, sakat gibi ibareleri kaldırdık. 65 yaş üstündekilere bağlanan aylıkları yüzde 200-300 artırdık. Engelli maaşlarını genişlettik. Sadece Türkiye'de değil dünyada devrim mahiyetinde bir adım attık, evde bakım aylığı uygulamasıyla aileler engellilere sahip çıktı. Ayrılan bütçeyi 83 kat artırdık. Çarpıcı bir rakam.

Engelliler için ücretsiz toplu taşıma

-Türkiye bütçe sınırlamaları olabilir ama gönlü gani bir milletin devletidir bu devlet. 3,3 katrilyon lira ödeme yaptık sadece evde bakım hizmeti olarak. İnşallah en kısa zamanda engellilerimiz için ücretsiz toplu taşıma için gerekli kararı alacağız.


kaynak www.engellilersitesi.com
Tags

Yorum Gönder

0Yorumlar

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder (0)

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Check Now
Accept !