KYK bursu'nda kimlere öncelik verilir?

0
Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilen burs ve öğrenim kredisi için başvurular bugün itibariyle başladı ve 9 Kasım'da sona erecek.
Yapılan başvurularda burs almak için bazı kesimlere öncelik tanınıyor.
İşte burs almak için öncelikli öğrenciler:
ÖNCELİKLİ ÖĞRENCİLERİSTENEN BELGELER
1Şehit veya Gazi çocuklarıİlgili kurumdan alınacak belge
2Sağlık Kurulu Raporu ile %40 ve üzerinde engelli olduğu tespit edilen öğrencilerSağlık Kurulu Raporu
3Anne babası ölmüş olanlarT.C. İçişleri Bakanlığı MERNİS sisteminden teyit edilmektedir.
4Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlarT.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından teyit edilmektedir.
5Lise ve dengi öğrenimlerini Darüşşafaka Lisesinde tamamlayanlarDarüşşafaka kurumundan teyit edilmektedir.
612/05/2011 tarihli ve 27932 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Milli Sporcu Belgesi Verilmesi Hakkında Yönetmelik" hükümlerine göre "Milli Sporcu Belgesi" almış yüksek öğretim öğrencilerinden Spor Genel Müdürlüğü tarafından milliliği teyit edilen öğrencilere aylık burs tutarı kadar (Doping yaptığı ilgili Kurum tarafından bildirilenler hariç)T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığından alınacak belge, Milli Futbolcular için Futbol Federasyonundan alınacak belge
712/04/1991 tarihli ve 20843 sayılı Mükerrer Resmi Gazetede yayımlanan 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 nci maddesi (ı) bendi; "Terörle mücadeleden dolayı köyleri boşaltılan üniversite çağındaki öğrencilere ve ölenlerin çocuklarına yüksek öğrenimleri süresince Devletçe karşılıksız burs verilir" hükmü kapsamında olanlaraÖncelik belgesinin mülki amir (illerde Vali, ilçelerde Kaymakam) imzalı olması gerekir.
82014-2015 öğretim yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca belirlenen her öğrenim dalındaki ham puan bazında ilk 100' e giren öğrencilerÖSYM den teyit edilmektedir.
92014-2015 öğretim yılında yükseköğrenim öğrencisi olarak Kurumumuza başvuran ve 13.05.2014 tarihinde Manisa Soma maden ocağında meydana gelen kaza nedeniyle babası vefat eden öğrencilerT.C. İçişleri Bakanlığı MERNİS sisteminden teyit edilmektedir.

ETİKETLER

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* lütfen spam veya uygunsuz yorum göndermeyin.

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder (0)
To Top