MEB, engelli öğretmen alımıyla ilgili bilgi vermeli

0
EKPSS tercihleri 27 Ağustos'da başlıyor. Engelli öğretmen alımı ile ilgili MEB'den hala açıklama yok.

 Bilindiği üzere 09.05.2014 tarihinde Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sınav sonuçları açıklanmış, akabinde 3.138 kadro sayısı yapılan eylem sonucunda 1.013 adet arttırılarak 4.151 sayısına yükseltilmiştir. Ancak burada unutulan önemli bir husus da engelli öğretmen atamalarının yapılmamasıdır.

3.138 sayısının artırımı için yapılan eylem esnasında, Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali KUMBUZOĞLU ile yapılan görüşmelerde yaklaşık 1.000 kadar atanmayı bekleyen engelli öğretmen adayının mevcut olduğu, eylem yapan engelli memur adaylarınca da telaffuz edilmiş, bu konu eyleme gelen ve destek vereceğini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK tarafından da bilinmektedir.

27 Ağustos 2014 - 5 Eylül 2014 tarihleri arasında tercihleri yapılacak olan EKPSS öncesinde, engelli öğretmen adayları atamasının ne zaman yapılacağına dair Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir açıklama yapılması, engelli öğretmen adaylarının düz memurluk kadrolarına tercih yapmalarını önleyerek kendi mesleklerini yapmalarına olanak sağlayacak olup aynı zamanda lisans mezunu olan diğer engelli memur adaylarının daha fazla sayıda atanmasına neden olacaktır.

Bu doğrultuda; Milli Eğitim Bakanlığı yetkilerince Engelli Öğretmen Atamalarının ne zaman ve kaç kişi yapılacağı konusunda resmi bir açıklamanın yapılması, tüm engelli öğretmen adayları ve diğer engelli lisans mezunlarının istihdamında önemli rol alacaktır.

engellilersitesi.com
ETİKETLER

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* lütfen spam veya uygunsuz yorum göndermeyin.

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder (0)
To Top