Başbakan, 3 Nisan'da Engelli Çalışanlarla Buluşuyor

0
BAŞBAKAN ERDOĞAN ENGELLİ ÇALIŞANLARLA BULUŞUYOR
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “İstihdamda Engel Yok” Programı, 3 Nisan 2013 Çarşamba günü saat 11:00’de Ankara Congresium ATO Salonu’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

ENGELLİLERİN İSTİHDAMI NE DURUMDA
Engellilerin toplumsal yaşama tam katılımlarını sağlamak; ayrımcılığa maruz kalmadan, fırsat eşitliğinden yararlanan, haklarını kullanabilen kişiler olmalarına imkân vermek amacıyla, engellilerin her alanda istihdamlarının desteklenmesi, bu alanda son 10 yıla ilişkin en önemli politikalardan biri oldu.
Engellilerin iş hayatında daha çok yer alarak hayatın her alanına erişebilmelerini sağlamak amacıyla kanun ve uygulamalarda bugüne kadar pek çok değişiklik yapıldı. 
Engellilerin işgücü piyasasında yer bulabilmelerini sağlamak amacıyla 2008 yılında getirilen teşvik sistemi ile bugün 10 yıl öncesine göre 4 kat fazla engelli çalışan var. 
Engellilerin kamudaki istihdamları için getirilen ve tüm dünyada ve Türkiye’de ilk kez 29 Nisan 2012’de gerçekleştirilen ÖMSS ve Kura sistemi ile kamudaki engelli memur istihdamı bugün 5 kattan fazla artış gösterdi.
Tüm düzenlemeler sonrası engelliler, artık her tür iş ve mesleki faaliyette ve her alanda daha fazla yer alıyor.
“İstihdamda Engel Yok” Programı, 3 Nisan 2013 Çarşamba günü saat 11:00’de Ankara Congresium ATO Salonu’nda engelli vatandaşlar ve ailelerinin katılımlarıyla gerçekleştirilecek.
-Aile Bakanlığı


Yorum Gönder

0Yorumlar

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder (0)

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Check Now
Accept !