ÖMSS'de boş kalan kadrolar Eylül'de açıklanacak

4

ÖMSS'de boş kalan kadrolar Eylül'de doldurulacak

Fatma Şahin ÖMSS'yle ilgili açıklamalarda bulundu.

İlk aşamada 7 bin 700 engelliyi yerleştireceklerini, sonra geriye kalan boş kontenjanları da eylül ayında açıklayacaklarını bildiren Şahin, ''Perşembe günü açıklama yapıldığında işe yerleşmeyen arkadaşlarımız üzülmesin. Boş kalan kadroları tamamlayıncaya kadar yerleştirme yapacağız''

7 bin 700 engelli istihdamı
Bir gazetecinin ''özürlü memur alımlarında ek kontenjan olacak mı?'' yönündeki sorusu üzerine Şahin, ''Öncelikle Sayın Başbakanımız'ın katılımıyla ayın 9'unda 7 bin 700 engellimizin istihdamını açıklayacağım. 60 bin engelimizi ilk kez farklı bir yöntemle sınav yaptık. Bedensel, işitsel, görme engelliler kendi engel grupları içinde sınava tabi oldu. Önemli bir modeldi. Biz kendimizi test ettik. Hamdolsun başarıyla altından kalktık'' diye konuştu.A.A.

Kaynak

Yorum Gönder

4Yorumlar

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

 1. sayın bakanız fatma şahin düşük puanlılarda gire bilecek mi? ne zaman bidaha atamalar olacak

  YanıtlaSil
 2. KENDİ YANDAŞLARINA ALDILAR. TORPİL BİRDE NOTER SURETLERİNİ YAYINLYORLAR UTANMADN.......

  YanıtlaSil
 3. Eylül bitıyor hala daha agustosta atananlar baslamadı çalışmaya..Boş kontenjanlar yayınlanmadı ve bunlar içn tercıhler yapılmadı..Onuda geçtim hani bu sınavın sonucu 2 yıl geçerli olacaktı?? Yıl başında yeni sınav yapılacak diyorlar.

  YanıtlaSil
 4. yusuf erdem
  eylül geldi geçti ömss ek yerleştirme yapılmaz oldu.. aylar yıllar geçti ömss ek yerleştirme yapılmaz oldu ekim ayı oldu ömss ek yerleştirme yapılmaz oldu... yılbaşında yeni sınav söylentisini ben duymadım hele bu sınavı., yerleştirmelerini halletsinler yeni sınav yaparlarsa gireriz... yine..
  herkese teşekürler.... okuduğunuz için.

  YanıtlaSil
Yorum Gönder

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Check Now
Accept !