ÖMSS başvuru klavuzu yayınlandı

10
Özürlü memur adaylarının merakla beklediği ömss başvuru klavuzu yayınlandı. ÖMSS'ye başvurular 20 Şubat 2012'de başlayıp 02 Mart 2012'de bitecektir. Özürlü Memur Seçme Sınavı' (ÖMSS)na başvurular 20 şubat 2012'de başlayacak 02 Mart 2012'de sona erecektir. Başvurular ilk etapta Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı İl müdürlüklerinden alınacak form doldurulup, başvuru ücreti 25 TL yatırılıp, ÖSYM merkezine teslim edilecektir. Aşağıdaki linklerden ÖMSS'ye başvuruyla ilgili  ayrıntılara ulaşabilirsiniz.
2012-ÖMSS

 Başvuru Kılavuzu
 Başvuruda Adayların İzleyeceği Yol
 ÖMSS/Kuraya Katılacak Adayların Dikkatine
 Aday Başvuru Formu
 Başvuru Merkezleri
 Orta Öğretim Kurumları Kitapçığı

Forum tartışma konusu için tıklayın

Yorum Gönder

10 Yorumlar
* lütfen spam veya uygunsuz yorum göndermeyin.

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

 1. Atamalardan sonra özürlü devlet memurlarına özel bir kıyafet yönetmeliği olacak mı veya şu an yürürlükte var mı? Çünkü gömlek, kumaş pantolon, kravat ve ceket giymek bazı özür grupları için zor ve çok rahatsız edici olabiliyor. Bu konu hakkında bir bilginiz var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Normal memurlara uygulanan kıyafat yönetmeliği geçerlidir. Fakat bu yönetmelikte şöyle bir ifade var." Madde 8- Sağlık özürü bulunan ve bunu resmî doktor raporu ile belgelendiren persone­lin giyimlerinde bu özürlerin ve mevsim şartlarının gerektirdiği değişiklikler yapılabilir." Bundan anlayacağımız şey özürlüler raporlarında durumu ıspatlamak koşuluyla engeline uygun kıyafat giyebilir.

   Sil
 2. izmir aile ve sosyal politakalar bakanlığı nerde bilen var mı _?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İZMİR İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü
   Adres: Gazi Bulvarı No:97 35280 Çankaya/ İZMİR Tel: 0232 446 33 52izmir@shcek.gov.tr

   Sil
 3. Teşekkür ederim. Bir sorum daha olacaktı. ÖMSS klavuzunda 3. sayfada başvuru başlığı altında şöyle bir ifade var; "ÖMSS ve kuraya; 14/01/2012 tarihli ve 28173 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun %40 ve üzerinde özürlü olduğu özürlü sağlık kurulu raporları ile belirlenmiş olan adaylar başvurabileceklerdir." 14/01/2012'den önce alınan raporlar geçerli olmayacak mı yani? Yeniden mi rapor almamız gerekecek. Bizim 2006 yılında aldığımız ve sürekli geçerlilikte raporumuz var. Yeniden rapor almamız gerekiyor mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. 14.01.2012 tarihli özürlü rapor yönetmeliği kazanılmış haklar 18. maddede eski özürlü raporların geçerli olduğu yazmaktadır. dolayısıyla % 40 ve üzeri, süreklidir ibareli 2006 tarihli raporunuz geçerlidir.

   Sil
 4. Merhaba, ben önlisans mezunuyum. ÖMSS aday başvuru formundaki öğrenim bilgileri bölümünde, mezun olduğum lise ve türünü de yazmam gerekiyor mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, O bölümün doldurulması işlemini kayıt esnasında görevliye sormanız daha iyi olur.

   Sil
 5. Merhaba benım bı sorum olacaktı arkadaşlar benım sol kulagımda %45 sağ kulağımda %25 işitme kaybı var ve bunun tedavisi yok polıs okulundaydım elendım acaba ömms başvurabılırmıyım ?? ölçütlere uyuyormu işitme kaybım

  YanıtlaSil
 6. Merhaba benım bır sorum olacaktı arkadaşlar benım sol kulağımda %45 sağ kulağımda %25 işitme kaybı var ve tedavisi yok bunun ben bu sorun yüzünden polıs okulundan elendım.Ömms başvurabılır mıyım ?? Ölçütlere uyuyormu acaba benım bu sorunum??

  YanıtlaSil

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder
To Top