Engellilerin internet aboneliği indirimli olacak

5


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan çalışmalar neticesinde engelli vatandaşların internete daha düşük fiyatlarla erişiminin önü açıldı.
BTK'nın internet sayfasında yer alan Kurul kararına göre, engelli kullanıcılara sunulacak DSL internet hizmeti için mevcut ücretlerde yüzde 25 indirim yapıldı. 1 Şubat 2012 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek uygulamaya göre özür oranı yüzde 40 ve üzerinde olan engelliler 6 DSL internet paketini indirimli olarak alabilecekler.

Uygulamadan hem ilk defa abone olacak hem de halen DSL internet abonesi olan engelli kullanıcılar yararlanabilecek. İndirimden faydalanmak isteyen engelli vatandaşların veya birinci dereceden yakınlarının özürlülük oranını gösteren belge ile abonesi oldukları ya da olacakları İnternet Servis Sağlayıcıya başvurmaları gerekiyor.

Özür oranı yüzde 40 ve üzerinde olan engellilerin indirimli olarak alabilecekleri 6 DSL internet paketi şöyle:

Erişim Hızı - Kota

1 Mb/sn 1GB

1 Mb/sn 2GB

1 Mb/sn 4GB

8 Mb/sn;ye kadar 4GB

8 Mb/sn;ye kadar 6GB

8 Mb/sn;ye kadar Limitsiz( 25GB AKN)

Kaynak

Yorum Gönder

5 Yorumlar
* lütfen spam veya uygunsuz yorum göndermeyin.

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

 1. elinize sağlık yazı için

  YanıtlaSil
 2. gerçekten çok iyi düşünülmüş engelli kardeşlerimizin zor şartlar altında yaşamlarını surdurduklerını bılıyoruz zaten bızım elımızden geldıgınce kolaylaştırmak her zaman vazıfemız olmalı.

  YanıtlaSil
 3. çok tesekkür ederim..benim 34 yasındaki kızım %86 özürlü....bu indirimi ELEKTRİK KURUMU, TÜRK TELEKOM DA YAPMASI LAZIM...SORUNU BU KURUMLARA İNTİKAL ETTİRELİM DİYORUM...SAYGILAR HALİM TEKİRDAĞ

  YanıtlaSil
 4. Bilgilendirme için teşekürler.

  YanıtlaSil
 5. ben bir engelliailesi olarak çok sevindim teşekkürler

  YanıtlaSil

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder
To Top