Bütün Kurumlarda "Engelliler" kelimesini istiyoruz

1
Bütün Kurumlarda "Engelliler" kelimesini istiyoruz
Engelliler

Biz engellilere reva görülen özürlü, sakat kelimelerini Sağlık Raporlarımızda, Kimlik kartlarımızda, Otobüs/Ulaşım kartlarında ve Devlet kurumlarının açtığı sınav başvurularında, kitapçıklarında görmek istemiyoruz.

Özellikle bir örnek teşkil eden Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı'nın isminide "Başbakanlık Engelliler İdaresi Başkanlığı" olarak değiştirilmesini şiddetle talep ediyoruz. Bu ünvanların (özürlü, sakat) bizlere küçültücü, hakkımızda yanlış düşünceler oluşturucu kelimeler olarak değerlendiriyoruz.
------------
Arkadaşlar bu konuya ilişkin şahsım adına bizler için özürlü, sakat kelimesi kullanılmasından rahatsızlık duyuyorum. Bu konuda sitemizde ve facebookda yaptığımız anketlerde yalnız olmadığımı oy oranlarına göre %98'lik bir kesimin beni desteklediği kanısına varmış bulunuyorum. Engelliler kelimesinin her türlü platformda bizlere hitap edilmesinde tek hitap kelimesi olarak kullanılması yönünde düşüncelerimiz ve eylem planımız vardır.

ETİKETLER

Yorum Gönder

1 Yorumlar
* lütfen spam veya uygunsuz yorum göndermeyin.

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

  1. Değerli kardeşim, sizi hep takip etsem de yorum yapmakta tembellik ediyorum. Sizi sitemde mimledim. Okumak için www.biryazarsam.com'da bekleniyorsunuz. Sevgilerimle...

    YanıtlaSil

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder
To Top