Blog dünyasına nasıl girdim,Nasıl Çıkamadım!

6

Sevgili Biryazarsam bloğunun sahibi Kamil Cengiz kardeşimiz beni mimlemiş. Mim konusuda “Blog yazmaya nasıl karar verdiniz ve blog adınızın anlamı nedir?” sorusuna cevap vermem gerekiyormuş. Aslında bir hayli zamandır özgün yazılarıma ara vermiş güncel engelli haberleri ile bloğumu hareketlendirmeye çalışıyorum. Bunun başlıca sebebi blogspot sitelere getirilen yasağın şevkimi kırmasıydı.Çok şükür bu yasak kalktı ve blogların eski havası geldi. 


Ben blog işlerinden üç sene öncesine kadar hiç anlamazdım. Bir arkadaşım benim bloğumda yazar olurmusun dedi.Bende o arkadaşımı başarısı için bilmediğim bu blog dünyasına girme kararı aldım. Tabi o blogda engellik üzerine yazılar yazmadım.Güncel konular üzerine yazılar,şiirler paylaştım.Buradan beni bu güzel dünyaya sokan arkadaşıma teşekkürlerimi bir borç bilirim.Blog dünyasına bu şekilde girince araştırmacı kişiliğimi ön plana çıkarıp blog hakkında enine boyuna araştırmalar yaptım.Çok şeyler öğrendim. Tabi arkadaşımın bloğunda yaptıklarından bir hayli esinlendim.


Gelelim engelliler konulu blog kurma fikrinin ortaya çıkmasına.Ben çoğu engelli sitelerinde üye olarak engelliler yararına faaliyette bulundum. O sitelerde faaliyette bulunurken site yöneticilerinin kısıtlamalarına maruz kalmak benim kişiğimle ters düşmeye başladı.Hazır blog dünyasına girmişken blogger kontrol panelinde blog oluştur sekmesine tıklamak geldi.O sihirli tuşa dokundum ve blogger hemen bana dile benden ne dilersen misali blog ismi sordu. Biraz düşündüm dedim bu benim dünyamı yansıtacak, engelliler yararına engelsiz bir dünya sunacak ve özgürce paylaşımda bulanacağım,engellere baş kaldıracağım bir blog ismi olmalı dedim.Bu şekilde Engelsiz Dünyam isminde karar kıldım. Ben başarı beklemiyordum açıkçası.Nede olsa engellilere hakir görülen insanlardı. Blogumda hakir görülürdü diye önyargılı düşünceler aklımdan geçti.Neyseki umduğum gibi olmadı ve naçizane bir başarı göstererek, tüm blog sahibi kardeşlerimin,ziyaretçilerimin desteğinide alarak, engellileri kendi dünyamdan güzel bir şekilde o gün bugündür yansıttığımı düşünüyorum.


Bu güzel mime beni seçen değerli Kamil Cengiz kardeşimize teşekkür ederim.Bende blog dünyasına yeni giren bir kardeşimizi mimlemek istiyorum. Füsun'un Dünyası isimli blogu “Blog yazmaya nasıl karar verdiniz ve blog adınızın anlamı nedir?” konulu mimle mimliyorum.


Bana destek olan tüm blog sahiplerine ve ziyaretçilerime yürekten teşekkürlerimi sunuyorum.Sevgiyle ve sağlıcakla kalın...

Yorum Gönder

6 Yorumlar
* lütfen spam veya uygunsuz yorum göndermeyin.

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

 1. Değerli kardeşim, beni kırmayıp bu güzel yazıyı yazdığınız için öncelikle çok teşekkür ediyorum. İyi ki o "blog oluştur" yazısına tıklamış ve bize bu ders dolu sayfaları hediye ederek sadece engellilerin değil bizim gibi etrafına bakan ama göremeyenlerin engellerini de ortadan kaldırmaya çalışmışsınız. Geçtiğimiz günlerde sanırım engelliler haftası olması dolayısıyla Pendik'te birkaç görme engelli vatandaşımız müzik dinletisi veriyorlardı. İnanın yaklaşıp konuşayım mı derken ne söyleyeceğimi bilemediğim için sadece birkaç dakika dinlemekle yetinip yoluma devam ettim. Bizim işte en büyük engelimiz bu. Ben bile bunu yapamıyorum. Bizim yardıma ihtiyacımız var. Ancak sizin gibi birileri bize yol gösterebilir. Aslında engeli bulunmayan insanlar gibi onlara yaklaşmak istiyor ama bunu bir türlü beceremiyor ve istemeden de olsa belki de gönül kırmış oluyoruz.
  Yazınız için tekrar teşekkür ediyorum. Allah'a emanet olunuz.

  YanıtlaSil
 2. çok hoş bir mim yazısı daha okumuş olduk.bir yazarsam.sayesinde burayıda tanımış olduk Allah razı olsun.takıp edeceyim inşallah.hayırlı günler.

  YanıtlaSil
 3. Sevgili Kamil Cengiz Kardeşim,
  Ne zamandır yazı yazmadığım için adeta paslanmıştım.Sayende böyle bir mim konusu ile paslarımı silmiş oldum.Çok teşekkür ederim.
  Engellilere yaklaşım konusundai gerçekten çoğu insanımızın engellilere uzak durması yada öcü gibi görmesi onlara daha büyük bir boşluğa itiyor. Siz onlara el uzatırsanız onlardan mutlusu olmayacaktır.Bu konuda çekingenliğinizi zamanla atacağınıza inancım sonsuzdur.Yeterki içinizdeki engellilere olan güzel duygularınızı çıkartmaktan çekinmeyin.
  Bu mimle bloğumun canlanmasına vesile olduğunuz için tekrar teşekkür eder, Sağlıcakla ve mutlulukla kalın temennilerimi iletirim.

  Sevgili Gül,
  Sizide bloğumda görmekten mutluluk duydum. İnşallah hep birlikte etkileşim halinde olacağız. Sizden de Allah razı olsun.Yalnız izlemek için bloğunuza ulaşamadım.Blog adresiniz konusunda beni bilgilendirirseniz sevinirim
  Sağlıcakla ve mutlulukla kalın..

  YanıtlaSil
 4. Kıymetli NoEngel,
  Yazınızı büyük bir keyifle okudum.Akıcı,rahat okunan bir yazıydı,paslanma durumu yok yani :)
  Blogumda daha önceden engelli kardeşlerim için bir yazı yazmıştım.Yazının adı:"Engelli Kardeşlerime Mektubumdur",kategorisi de "okunası köşe yazıları".Bloguma gelirseniz(ki çok memnun olurum :))bu yazıyı eğer arzu ederseniz okuyun ve hatalı yazılmış şeyler varsa içtenlikle eleştirin olmaz mı.. Kıymetli Kamil dostuma bizi sizlerle tanıştırdığı için çok teşekkür ediyorum,blogunuzu sık kullanılanlara ekledim.Allah'a emanet olun :)

  YanıtlaSil
 5. Selamlar,Kamil Cengiz sayesinde blogunuzdan haberdar oldum,sağolsun :) Yazınızda çok güzeldi,sade ve anlaşılır,iyiki burdasınız,sevgiler,selamlar :)

  YanıtlaSil
 6. Sevgili İhyaca,
  Öncelikle Dünyama hoş geldiniz. Paslanmadığımı sizin yorumunuzdan görmek hoşuma gitti.Teşekkürler.
  :"Engelli Kardeşlerime Mektubumdur" Bu köşe yazınızı okuyup değerlendirmemi yapacağım.Ne mutluki sizler gibi duyarlı insanlar var. Bende Kamil beye, sizin gibi değerli kişilikleri bloğuma yönlendirdiği için bir kez daha teşekkür ederim.Görüşmek umuduyla,Mutlulukla,Sağlıcakla kalın...

  Sevgili Gelibolu17,
  A.Selam.Öncelikle hoş geldiniz.Bu sıcak,sempatik yorumunuz için çok teşekkür eder, bloğumda sizide görmekten mutluluk duyduğumu söylemek isterim.

  YanıtlaSil

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder
To Top