Atık maddeleri toplayarak engellilere destek oluyorlar

0

Araban Emniyet Amirliği'nin başlattığı bir çalışmayla polisler ve vatandaşlar ilçede bulunan engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye almak için atık maddeler topluyor.

Toplum bilincini arttırmak ve kamuoyunun dikkatini çekmek üzere yapılan bu çalışma Polis Haftası'na kadar devam edecek.
Araban İlçe Emniyet Amirliği bünyesinde faaliyete başlayan Toplum Destekli Polislik hizmetleri ve diğer birimlerin ortaklaşa yürüttüğü çalışmaya 1 Ocak 2011'de başlanıldı. 10 Nisan 2011'e kadar devam edecek etkinliğin sonunda 30 engelliye tekerlekli sandalye alınacak.

Araban Emniyet Amirliği'nden yapılan açıklamada, "30 engelli vatandaşımıza tekerlekli sandalye bağışında bulunulması için ilçe kaymakamlığımız başta olmak üzere belediyemiz, ilçe milli eğitim müdürlüğümüz, mahalle ve köy muhtarları ile toplantılar yapıldı. Gerekli alt yapı çalışmaları yapılarak ilçemiz genelinde faaliyete başlanıldı. Hedef kitlemiz başta ilköğretim okulu öğrencileri olmak üzere diğer toplum katmanlarıdır. Geri dönüşüm projesi adını da verdiğimiz 'Toplayalım, Engellilere Umut Olalım' projesinin ülke ekonomisine katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Çevre temizliği bilinci, tabiatı ve çevremizi koruma, engelli vatandaşlarımızın sorunları ile ilgilenme ve az da olsa bir katkı sağlamak, polis-halk ilişkilerinin istenilen düzeye çıkarma gibi başlıca temel esasları amaçladık." denildi.
10 Nisan Polis Haftası içerisinde engellilere düzenlenecek konser programında tekerlekli sandal dağıtımının yapılacağı kaydedildi.

Kaynak

Yorum Gönder

0Yorumlar

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder (0)

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Check Now
Accept !