Milli Eğitim Bakanlığı-2010 MEB özürlü memur alım sınavı bugün yapıldı,Meb Sınavında engelli adayları en çok merdivenler zorladı,Engelli Haberleri

2
Milli Eğitim bakanlığı 1000'i öğretmen, 2000'i memur ve 2000'i hizmetli personel alımına dair sınavı bugün 14:00 de gerçekleştirdi sınav 1,5 saat sürdü ve çoktan şeçmeli test şeklinde düzenlendi.

Adayların 6 il tercihinde bulundukları sınavda kazanmaları halinde bu 6 il de atanmaları yahut tercihleri dışında da bir il de çalışmaları mümkün olabilecek.
Sınava girecek engelli adayları bekleyen büyük engelleri hayretle gözlemledim. Merdiven basamakları aşılmayı bekleyen dağ gibiydi. En az üç kişi olması gerekiyor ki sizin o engeli aşmanıza yardımcı olsun. Okulların bu derece engellilere duyarsız yapılaşması ve bu tür engellilere özel sınavların mimari yapısının engellilere elverişli yerlerde yapılmaması çok kötü bir uygulama olarak fotoğraf karelerinde yerini almıştır. Umarım bundan sonra engellilere daha duyarlı olma yönünde gayret gösterilir.
İşte o engelli kareler :
 

 

Daha fazla fotoğraf karesi için TIKLAYIN
ETİKETLER

Yorum Gönder

2 Yorumlar
* lütfen spam veya uygunsuz yorum göndermeyin.

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

  1. http://www.alisanverdi.blogspot.com/

    bu benım sıtem bende engelleı bırıyım ama astım cok sukur

    YanıtlaSil
  2. Sevgili Ali Şanverdi,
    Önemli olan engelleri aşmaktı bunu başardığını görmek beni sevindirdi.Siteni ziyaret edeceğim.Başarılarının devamını dilerim.

    YanıtlaSil

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder
To Top