Nil Karaibrahimgil Karakalem Portre,Sanatçı Karakalem Resim Çalışması,Türk Sanatçı Karakalem Resimleri ,Nil Karaibrahimgil kimdir?

7
Türk pop müziğinin kimliğini yeniden tanımlayan genç müzisyen Nil Karaibrahimgil, 1976 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Babası Suavi Karaibrahimgil müzikomani şarkısıyla tanınır. Sanatçının amcası Selami Karaibrahimgil, Modern Folk Üçlüsü’nün elemanlarındandır ve Türkiye Turizm Ateşesidir.

Nil Karaibrahimgil, 1998 yılında part-time olarak Reklamevi’nde reklam yazarı olarak çalıştı. 2000 yılında da B.Ü. Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Hüner margarin ve first duo sinema reklamlarıyla Kristal Elma Ödülü'nü aldı. Ayrıca "Shoei" ilanıyla da başarı ödülü aldı. Turkcell Hazır Kart “Ben Özgürüm”, Bellona “Bellonayla Bellonayla”, Algida “Aşkımla Erir misin”, “Trendy&Friendly “Trendy&Friendly” jingle’larını yaptı.
Turkcell'in Hazırkart reklamlarında oynayan Nil Karaibrahimgil, 2002 yılında Ozan Çolakoğlu’yla “Nil Dünyası” adlı ilk albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu.
ETİKETLER

Yorum Gönder

7 Yorumlar
* lütfen spam veya uygunsuz yorum göndermeyin.

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

 1. Ziyaret ve yorumların için teşekkür ederim. doğa ile ilgili herşey beni mutlu ediyor kafamı dağıtıyor doğrusu..bahsettiğin yere sende bir kaçış yap bence.:)
  Selamlar..

  YanıtlaSil
 2. arkadaşm msnim haklendi mail atamadım..onunla ugraşmaktan sana haber veremedim..ben yayınladım resmi tekrar teşekkürlerimle

  YanıtlaSil
 3. Selam...

  Uzun zaman oldu ziyaret edemeyeli geldim ki evini değiştirmişsin sende iyi günlerde kullan bu mekanı. Çok güzel...

  YanıtlaSil
 4. Bu arada.çok güzel bir çalışma bu.

  YanıtlaSil
 5. Sevgili O.K.A,
  Haklısın bende ara sıra bu tür organizasyonları düzenlemeliyim.Açıkçası çok güzel bir hobi.Sende bende kafa dağıtan bu doğa etkinliklerini katılmalıyız.
  Çizimimi beğendiğin ve değerli yorumların için ayrıca teşekkür ederim.

  Sevgili Funda,
  Resmi yayınlamışsın.Sevindim.Asıl ben teşekkür ederim bana ve çizimine bloğunda yer verdiğin için.

  Sevgili Serap,
  A.Selam.
  Evt.Uzun zaman oldu.malesef sende bende bir hayli ypğunlaşmış durumdayız.Ama bu yoğunluk blog kardeşliğimizi unutturmasın.Herzaman beklerim.Yorumun ve ziyaretin için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 6. Çok guzel bir çalışma daha..
  Emeklerine ellerine sağlık..noengel..

  Sevgiler..

  YanıtlaSil
 7. Sevgili Şenay Hanım,
  Beğendiğinize sevindim, değerli yorumunuz için teşekkürler.

  YanıtlaSil

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder
To Top