Sol ayağıyla yaptığı resimleri 4. kez sergiliyor

3
  
ERZURUM -AA- Erzurum'da elleri ve sağ ayağı doğuştan engelli olan Yusuf Arslan, 4. kişisel resim sergisini açtı.
Palandöken Belediyesinin desteğiyle Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezinde açılan, 19 Şubata kadar gezilebilecek "Sol Ayağım 4" adlı sergide, 20 yaşındaki Yusuf Arslan'ın sol ayağıyla yaptığı 80 resim yer alıyor.
Yusuf Arslan'ın babası Abdullah Arslan yaptığı açıklamada, oğlunun elleri ve sağ ayağını kullanamadığını, konuşmakta güçlük çektiğini belirterek, her türlü engele rağmen resim yapma azminin körelmediğini söyledi.
Oğlunun 9 yaşında Ankara'da yapılan ameliyatın ardından zorlanarak da olsa yürümeye başladığını ancak sağ ayağını kullanamadığı nı ifade eden Arslan, "Yusuf sadece sol ayağıyla resim yapabiliyor. Bu 4'üncü kişisel sergisi. Onunla gurur duyuyorum. Oğlum kan uyuşmazlığı sebebiyle doğuştan engelli olarak dünyaya geldi. Ancak her türlü zorluğa rağmen, yaptığı resimleri görünce duygulanıyorum. Resimlerini herkes çok beğeniyor" dedi.
Arslan, oğlunun resim yapması için evinin bir odasını atölyeye dönüştürdüklerini belirterek, "Oğlum yeni bir atölye istiyor. İnşallah gelecekte o da olacak. Hedefimiz oğlumun kendisine ait donanımlı bir atölyesi olmasını sağlamak" diye konuştu.
Abdullah Arslan, oğlunun haftada 2 kez rehabilitasyon merkezine götürüldüğünü söyledi.
Arslan, Yusuf'un boyaları palete dökmesine kardeşlerinin yardımcı olduğunu sözlerine ekledi.
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar ise belediye olarak Yusuf'un 4. kişisel resim sergisini açmasına destek olduklarını belirterek, "Şimdiye kadar destek verdiğimiz sergilerin en anlamlısını açıyoruz. Ellerini kullanamayan, sadece sol ayağıyla resim yapan Yusuf gibi çocukları desteklemeliyiz. Yusuf, sanatın engel tanımadığını herkese en iyi şekilde gösterdi" dedi. 


Kaynak

Yorum Gönder

3 Yorumlar
* lütfen spam veya uygunsuz yorum göndermeyin.

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

 1. Nasıl bır gurur tablosudur bu...
  Azmin yapamayacağı hiç bir şey yok derken.. nasılda haklı olduğumuzu görmek beni çok mutlu etti..

  Paylastıgın ıcın tesekkur ederım Noengel...

  YanıtlaSil
 2. merhaba...en azından tv lerde bile biraz yer bulsa böyle başarılı insanlar bizim için büyük ilerleme sayılır...nedense gerçek başarılar gözardı ediliyor...sevgiler..

  YanıtlaSil
 3. Sevgili Doğa,
  Bende resim yapıyorum dıye geçinip gidiyordum, bu engelSİZ kardeşimi görünce ne cevherler varmış diye içimden düşünmeden edemedim. Helal olsun kardeşimize. Değerli yorumun i,çin teşekkürler.

  Sevgili Sihirli Oklava,
  Merhabalar.
  Çok haklısınız medya azcık daha yerverse inanın ne cevherler ortaya çıkacaktır.Değerli yorumunuz için teşekkürler.

  YanıtlaSil

Mesajınız onaylandıktan sonra görünecektir. Engelliler Haber ve Bilgi Portalı

Yorum Gönder
To Top