İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ENGELLİ MEMUR YERLEŞTİRME TAKVİMİ BELİRLENDİ

2016 YILI ENGELLİ MEMUR YERLEŞTİRME TAKVİMİ BELİRLENDİ.

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelikte her yıl Ocak ayında sınav ve/veya yerleştirme takviminin belirlenerek adaylara duyurulacağı, Kura yöntemiyle yerleşmek isteyen adayların kayıtlarının her bir dönem (iki yıl) için sadece bir kez alınacağı, dönem içerisinde gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerine ancak başvuruları kayıt altına alınan adayların başvurabileceği, EKPSS sonuçlarının sınavın yapıldığı tarihten itibaren iki yıl içerisinde yapılacak sınava kadar geçerli olacağı hüküm altına alınmıştır.
Bu itibarla, 24.04.2016 tarihinde ortaöğretim(lise), önlisans ve lisans eğitim seviyesinden engel gruplarına göre ayrı ayrı olmak üzere gerçekleştirilecek olan Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) başvuruları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca duyurulacak Başvuru Kılavuzunda belirtilen usüle uygun olarak 23.02.2016 ile 09.03.2016 tarihleri arasında alınacaktır.
İlkokul/İlköğretim/ortaokul eğitim düzeyinden Kura usulüyle kayıt yaptıracak adayların başvuruları ise Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca duyurulacak Başvuru Kılavuzunda belirtilen usüle uygun olarak 03.05.2016 ile 16.05.2016 tarihleri arasında alınacaktır.
2016 yılı EKPSS sonuçları ve Kura başvurularına göre engelli memur alımı yapılacak olan kadrolar için adaylar tercih işlemlerini, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca duyurulacak Tercih Kılavuzunda belirtilen usüle uygun olarak 13.07.2016 ile 22.07.2016 tarihleri arasında gerçekleştirebileceklerdir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
ekpss.biz

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın