İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

EKPSS İle Yerleştirme ve Atama Yapılmayacak Haller!

Mesaj : 5 aylık aday memurum 2016 ekpss ye girdim yardımcı hizmetler kadrosundan meb e hizmetli olarak atandım ekpss de memur kadrolarını tercih edebilir miyim süresi var mı ?
CEVAP: EKPSS ve engellilerin devlet memurluğuna alınmaları hakkında yönetmelik Anılan Yönetmeliğin “Yerleştirme ve atama yapılmayacak haller” başlıklı 14 üncü maddesinde EKPSS ile yerleştirme ve atama yapılmayacak haller sıralanmıştır. Maddeye göre;
(1) Halen memur olarak çalışmakta olanlar, başka hizmet sınıfı kapsamındaki kadrolar ile bulundukları kadrolardan farklı olmak kaydıyla mezunu oldukları eğitim programları itibarıyla ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolar hariç olmak üzere bu Yönetmelik kapsamında yerleştirme işlemlerine başvuramaz, yerleştirilseler dahi atamaları yapılamaz.
(2) Diğer kanunlarla memurluğa atanmaları engellenen adaylar da bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yerleştirme işlemlerine başvuramaz, yerleştirilseler dahi atamaları yapılamaz.
(3) EKPSS veya kura sonucuna göre yerleştirildiği halde atama için aranılan koşulları taşımayan veya istenilen belgeleri süresi içerisinde getirmeyen adayların atamaları yapılamaz.
(4) EKPSS ve kura sonucuna göre yerleştirilmiş olmak bu maddede sayılanlar için herhangi bir hak teşkil etmez.
(5) Bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, herhangi bir kadroya yerleştirilen ancak atanamayan adaylar, aynı dönem içerisinde yapılacak yerleştirmelere başvuramaz. Denilmektedir.
Söz konusu bu bilgilere dayanılarak
1-Başka hizmet sınıfı kapsamındaki kadrolar,
2-Bulundukları kadrolardan farklı olmak kaydıyla mezunu oldukları eğitim programları itibarıyla ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolar, için başvuru yapabilecekleri öngörülmüştür. Bu veriler çerçevesinde 2016 yılı EKPSS tercih kılavuzu yayınlandığında; Sizin yardımcı hizmetler sınıfında hizmetli kadrosunda bulunmanız sebebiyle bu sınıf dışındaki kadrolara müracaatınız mümkün bulunduğundan EKPSS sınav sonucuna bağlı olarak Genel İdari Hizmetler sınıfındaki memur kadrosuna müracaatınız mümkün bulunmaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın