İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yazıların kategorisi: “Sevilen-Hikayeler”

Siyah Balonlarda Uçar…

Küçük bir zenci çocuk, şehrin lunaparkında dolaşırken bir satıcının elindeki balonları seyre dalmıştı. Her renkten ve her biçimden balonlar ışıl ışıl parlıyorlardı. Derken, birdenbire kırmızı…

Öğretmen: Bu çizgiyi nasıl kısaltırsın

Öğretmen sınıftaki zeki ama aynı zamanda kıskanç öğrenciye sordu: “Niçin arkadaşlarını çekemiyor, onların yaptıklarını bozup kavga ediyorsun?” Öğrenci: “Çünkü, onların beni geçmelerini istemiyorum. En iyi…

Ne ekersen Onu biçersin

Kocası olmayan yaşlı kadın, tereyağı yapıp bakkala günlük olarak satıyordu. Ancak bakkal tereyağını hiç tartmıyordu. Birgün aklına bir şüphe düştü ve kadının getirdiği yağı tartmaya…

Tekerlekli Sandalye

Belediye başkanı‚ geniş rahat makam koltuğunda huzursuzca kımıldandı. Sesine daha bir otorite katarak kapıdaki ihtiyara seslendi; -Ne istiyorsan‚ söyle amca ! -Şey‚ efendim. Benim bacaklarından…

Çok Şükür Diyebilmek

Zengin, evinin balkonunda oturup dışarıyı seyrederken, çöp kutularından bir şeyler toplayan fakir birini gördü, “Allah’a şükürler olsun ki fakir değilim.” dedi. O sırada fakir adam…

Ön Yargı

Eşinin ölümünden sonra, köydeki evinde tek başına yaşamak zorunda kalan hamile bir kadın vardı. Kadın, gündüzleri tarlada çalışır; akşam olunca da, evinin yolunu tutardı. Bir…

Her zaman ki Kalem ve Kağıt…

Bir zamanlar kağıt ve kalem adında iki aşık varmış. Bunların aşkı o kadar büyükmüş ki önlerinde hiçbir engel yokmuş onları durdurabilecek. Kalem kâğıda her vuruşunda…

Kurallara Uygun Olmayan Civciv

Bir şenlikte gösterdiğimiz “Balyoz” adlı kısa Yugoslav filmini hatırlıyor musunuz? Hani bir ‘civciv fabrikası’nı anlatan? “Çağdaş” (!) yöntemlerle her gün binlerce civciv üreten bir işletmeyi…