Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

KYK Kredi borcu, engelli raporu sunulunca silinir mi?

Merhabalar, Benim Eylül ayında kyk kredi borcu ödemem olacak. Krediyi alırken o zaman raporum yoktu, sonradan oldu. Şimdi şöyle bir madde var: % 40’ın üzerinde özürlü olduğunu belgeleyenlere Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından uygulanan harç ve öğrenim kredilerinde öncelik tanınmakta ve kredinin geri ödenmesinde % 50 indirim uygulanmaktadır ibaresi yer alıyor. Ben dilekçe ile belirtsem indirim uygulanır mı bana, bilgisi olan var mı ?

Konuyu değerlendir: KYK Kredi borcu, engelli raporu sunulunca silinir mi?

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 4297 kez incelendi.

1. Kayıtsız Üye
    18.Ağustos.2015, 13:29

KYK Kredi borcu, engelli raporu sunulunca silinir mi?

Merhabalar,
    Benim Eylül ayında kyk kredi borcu ödemem olacak. Krediyi alırken o zaman raporum yoktu, sonradan oldu. Şimdi şöyle bir madde var: % 40’ın üzerinde özürlü olduğunu belgeleyenlere Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından uygulanan harç ve öğrenim kredilerinde öncelik tanınmakta ve kredinin geri ödenmesinde % 50 indirim uygulanmaktadır ibaresi yer alıyor. Ben dilekçe ile belirtsem indirim uygulanır mı bana, bilgisi olan var mı ?
  2. 18.Ağustos.2015, 13:29
    Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtsız Üye
    Misafir
    Merhabalar,
    Benim Eylül ayında kyk kredi borcu ödemem olacak. Krediyi alırken o zaman raporum yoktu, sonradan oldu. Şimdi şöyle bir madde var: % 40’ın üzerinde özürlü olduğunu belgeleyenlere Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından uygulanan harç ve öğrenim kredilerinde öncelik tanınmakta ve kredinin geri ödenmesinde % 50 indirim uygulanmaktadır ibaresi yer alıyor. Ben dilekçe ile belirtsem indirim uygulanır mı bana, bilgisi olan var mı ?
    Twitter Facebook Google+
  3. Üyelik tarihi
    Mayıs.2013
    Engelli raporunuzu KYK kredi başvuru aşamasında vermeliydiniz. Aksi halde kyk kredisi almadan önce engelli olduğunuzu ıspatlamak ve kuruma başvurmanız gerekecek. Muhtemelen kurum başvur aşamasında engelli olduğunuzu beyan etmeniz gerekirdi diye kendini savunacak ve olumsuz cevap verecek sizde idare mahkemesine dava açacaksınız. Süreç sıkıntılı almanız zor görünüyor.
  4. 18.Ağustos.2015, 22:12
    Engelli raporunuzu KYK kredi başvuru aşamasında vermeliydiniz. Aksi halde kyk kredisi almadan önce engelli olduğunuzu ıspatlamak ve kuruma başvurmanız gerekecek. Muhtemelen kurum başvur aşamasında engelli olduğunuzu beyan etmeniz gerekirdi diye kendini savunacak ve olumsuz cevap verecek sizde idare mahkemesine dava açacaksınız. Süreç sıkıntılı almanız zor görünüyor.