İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Engelli kolun "kırık olsa yerinde duramazdın

Merhabalar ben geçtiğimiz günlerde ufak bir düşme sonucu engelli olan el bileğimi kırdım. Olacak ya tamda eski ameliyat olduğum bileğimin kemikleri iki taraflı kırıldı. Acilen apar topar hastaneye gittik ve benim iki gözüm iki çeşmeydi. Nasıl olmasın ki zaden sol kolum bebek eli gibi her şeyden sakınırken elimin bileğini iki büklüm halde görmek onun ağrısına dayanmak imkansızdı.

Doktor bana acil ameliyat çünkü eski ameliyatının yerleri haşat olmuş dedi ve Özürlü kırık bileğime 3 adet çivi ile kemikleri yerleştirdiler..Başarılı bir ameliyatım geçti ve kolum dirseğime kadar alcı ile bir aya yakın kalacağını söyledi ha bunu derken nur lütfen kolum ameliyat yerim ağrıyor diye benim yanıma gelme dedi,.adı üstünde kırık bir şekilde cefasını çekeceksin dedi.
Ama hocam benim kolum felç  kolum normal şartlar dada ağrıyordu ben bunun ağrısına nasıl dayanırım dedim! Yapacak bir şey yok dedi.

Aradan iki gün geçince beni taburcu etti ve daha eve gelince sol koluma bir ağrı çöktü bir ağrı çöktü ki düşmanımın başına bile vermesin bu ağrıyı Allahım
Gecenin bir yarısı iki uyku arasında Anne diye bağırmalarımı dersiniz,Sırf kolum ağrımasın diye nasıl bir uyku pozisyonu seçsem diye kolun en rahat edeceği yere sabitlemeyimi dersiniz…

Yazın ortasındayız ve Çukurova’nın en sıcak dönemindesiniz ve bu sıcaklarla gelen alcı kaşıntısına ne dersiniz.Gecenin 3 ünde o alçıyı kesip atasınız gelir ve sadece ne dersiniz biliyormusunuz YARABBİM SEN BÜYÜKSÜN SABIR YARABBİM SABIR SABIR SABIR.

Sıcak mevsim banyo yapman gerekecek alçılı kola bir poşet geçirip aman ayağım kaymadan şu banyo işinden kurtulayım dersiniz.

O alçılı kolun altında saden eski ameliyatlardan kalma 50 şer tane dikiş var onlar kaşındıkça Allah’ım kesin atın şu kolumu dayanamıyorum diye insan ağlıyor…

Daha kırık koldan ameliyat olalı bugün tam bir hafta oldu. Size soruyorum ben bu ağrılardan bu sıcaktan ve akşamın saat 21 inde başlayıp sabahın 7 inde hafifleyen bu acılardan nasıl baş edeyim.
Bu kadar acının tek sebebi varmış oda sol kolumun kemikleri ilk okul çocuğunun kemik yapısı gibi incecik ve gelişmemiş olmasından kaynaklı olduğunu söyledi doktor..

Ve son olarak şunu söylemek istiyorum saat akşamın 23 ü ve ben dayanamıyorum acılara neden bu ağrılar gece olunca artıyor insanı hayattan kopartıyor…ve biliyormusunuz olan benle birlikde Anneme oluyor…Ben ağlarken kaç kez onun yaşlı gözlerini ağlarken gördüm….

Saygılarımla,

Yazan Nur Kılıç

UYARI:Bu köşe yazısının telif hakları Nur Kılıç‘a ve yayın hakları engelsizdunyam.org’a aittir. “www.engelsizdunyam.org” biçiminde aktif bağlantı kurularak, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın