Reklam alanı-1
Dikkat: Forum bütün Üyelere Kapatılmıştır!
Sadece Yöneticiler Forumu görebilirler.

1 Milyon 600 bin engellinin raporu yeniden yazılacak

TBMM’ye sunulan yeni ‘sosyal yardım paketi’, engellilerin hakları da dahil birçok yeniliği kapsıyor. Pakette 1 milyon 600 bin engelli vatandaşın raporlarının tekrar yazılması, engelli istihdamında teşvikler de var. 49 HÜKÜMETİN TBMM’ye sunduğu sosyal yardım paketiyle engellilerin derecelendirilmesinde kullanılan ölçütler yeni baştan düzenleniyor. Sistem uygulamaya girdiğinde engellilere sağlık kurullarınca verilen 1 milyon 600 bin dolayındaki engelli raporları yeniden yazılacak. Torba tasarı,

Konuyu değerlendir: 1 Milyon 600 bin engellinin raporu yeniden yazılacak

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 4799 kez incelendi.

1. Üyelik tarihi
    Ocak.2012

1 Milyon 600 bin engellinin raporu yeniden yazılacak

TBMM’ye sunulan yeni ‘sosyal yardım paketi’, engellilerin hakları da dahil birçok yeniliği kapsıyor. Pakette 1 milyon 600 bin engelli vatandaşın raporlarının tekrar yazılması, engelli istihdamında teşvikler de var.
    engelliler-sandalye-1.jpg
    HÜKÜMETİN TBMM’ye sunduğu sosyal yardım paketiyle engellilerin derecelendirilmesinde kullanılan ölçütler yeni baştan düzenleniyor. Sistem uygulamaya girdiğinde engellilere sağlık kurullarınca verilen 1 milyon 600 bin dolayındaki engelli raporları yeniden yazılacak. Torba tasarı, engellilere işyerlerinde mobbing’in önlenmesi, ev tipi sosyal hizmet modeline geçilmesi, yabancı ailelere verilen Türk çocuklarının geri alınması için yurtdışına şube açılması, tüm ihale davalarının Danıştay’da toplanması gibi birçok konuda köklü değişiklikler getiriyor.

Kaynak: hurriyet.com.tr
  2. 28.Haziran.2013, 15:44
    TBMM’ye sunulan yeni ‘sosyal yardım paketi’, engellilerin hakları da dahil birçok yeniliği kapsıyor. Pakette 1 milyon 600 bin engelli vatandaşın raporlarının tekrar yazılması, engelli istihdamında teşvikler de var.
    engelliler-sandalye-1.jpg
    HÜKÜMETİN TBMM’ye sunduğu sosyal yardım paketiyle engellilerin derecelendirilmesinde kullanılan ölçütler yeni baştan düzenleniyor. Sistem uygulamaya girdiğinde engellilere sağlık kurullarınca verilen 1 milyon 600 bin dolayındaki engelli raporları yeniden yazılacak. Torba tasarı, engellilere işyerlerinde mobbing’in önlenmesi, ev tipi sosyal hizmet modeline geçilmesi, yabancı ailelere verilen Türk çocuklarının geri alınması için yurtdışına şube açılması, tüm ihale davalarının Danıştay’da toplanması gibi birçok konuda köklü değişiklikler getiriyor.

Kaynak: hurriyet.com.tr
    Twitter Facebook Google+
    AB uyum yasaları gereği uluslar arası standartlara göre mevcut engel durumu ilgili
    icf sağlık durumu tanımlama kriterlerine göre yeninde tanımlanacak !
    yani gerçekten uluslar arası standartlara göre doğru tanımlamalar yapılacak

( haliyle hastalığı iyileşmiş olanların etekleri tutuşması ve bu durumu eleştirmesi gaye normal ! : )
  3. 28.Haziran.2013, 16:01
    AB uyum yasaları gereği uluslar arası standartlara göre mevcut engel durumu ilgili
    icf sağlık durumu tanımlama kriterlerine göre yeninde tanımlanacak !
    yani gerçekten uluslar arası standartlara göre doğru tanımlamalar yapılacak

( haliyle hastalığı iyileşmiş olanların etekleri tutuşması ve bu durumu eleştirmesi gaye normal ! : )
  4. Üyelik tarihi
    Mart.2011
    bence 1 milyon 600 bin raporun yeniden düzenlenmesi mümkün değil. bu kadar kişiyi yeniden hastaneye gönderip yeniden rapor alın mı diyecekler bence demezler. nasıl yapacaklar merak ettim açıkçası
  5. 28.Haziran.2013, 16:15
    bence 1 milyon 600 bin raporun yeniden düzenlenmesi mümkün değil. bu kadar kişiyi yeniden hastaneye gönderip yeniden rapor alın mı diyecekler bence demezler. nasıl yapacaklar merak ettim açıkçası
  6. Üyelik tarihi
    Mart.2012
    iyide her 3-4 yılda bir yenilemek zorundamıyız biz 2006 da yenilendi 2010 da yenilendi bide şu var her yenilemeye bazı kişilerin rapor oranı düşüyormuş bunun bi standartı yokmu...
  7. 29.Haziran.2013, 13:02
    iyide her 3-4 yılda bir yenilemek zorundamıyız biz 2006 da yenilendi 2010 da yenilendi bide şu var her yenilemeye bazı kişilerin rapor oranı düşüyormuş bunun bi standartı yokmu...
  8. Üyelik tarihi
    Mayıs.2011
    bencede raporlar için tekrar hastaneye çağırmazlar, kendileri yaparlar. milyonu bulan raporlarla kim uğraşacak
  9. 29.Haziran.2013, 14:39
    bencede raporlar için tekrar hastaneye çağırmazlar, kendileri yaparlar. milyonu bulan raporlarla kim uğraşacak
  10. Kayıtsız Üye
    29.Ocak.2017, 00:38

engelli raporu

sinani Nickli Üyeden Alıntı

engelli raporları yeniden düzenleniyor.ev asreslerine sgk ve hangi hastene heyte girecigin mektup gönderildi.ben izmir bölgesindeki hastaneye sevk edildimyeniden heyete girip rapor yenileme işlemi icin randevu veriyorlar.bilginize
  11. 29.Ocak.2017, 00:38
    Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtsız Üye
    Misafir
    sinani Nickli Üyeden Alıntı

engelli raporları yeniden düzenleniyor.ev asreslerine sgk ve hangi hastene heyte girecigin mektup gönderildi.ben izmir bölgesindeki hastaneye sevk edildimyeniden heyete girip rapor yenileme işlemi icin randevu veriyorlar.bilginize
  12. Kayıtsız Üye
    29.Ocak.2017, 00:41

engelli raporu.

Levent Nickli Üyeden Alıntı
    Evet yeniden yenilenecek.adreslere sgk tarafından gönderilme işlemleri basladı.bana geldi.hastane olarak ve hangi dallara girecegin yazılı heyet için resmi mektup gönderdilr
  13. 29.Ocak.2017, 00:41
    Kayıtsız Üye
    Misafir
    Levent Nickli Üyeden Alıntı
    Evet yeniden yenilenecek.adreslere sgk tarafından gönderilme işlemleri basladı.bana geldi.hastane olarak ve hangi dallara girecegin yazılı heyet için resmi mektup gönderdilr
  14. Üyelik tarihi
    Mayıs.2016
    Kayıtsız Üye Nickli Üyeden Alıntı
    Eski raporunuzu ne zaman almıştınız?
  15. 31.Ocak.2017, 22:27
    Eski raporunuzu ne zaman almıştınız?
  16. Kayıtsız Üye
    02.Şubat.2017, 16:27

yeniden rapor

böyle bir şey olamaz arkadaşlar insanları bunalıma itecek yalan yanlış şeyler paylaşmayın
  17. 02.Şubat.2017, 16:27
    Kayıtsız Üye
    Misafir
    böyle bir şey olamaz arkadaşlar insanları bunalıma itecek yalan yanlış şeyler paylaşmayın
  18. Kayıtsız Üye
    02.Şubat.2017, 16:44

yeniden rapor

sayın site yetkilisi bu gibi kaynağı belli olmayan yalan haberlere lütfen engel olun
  19. 02.Şubat.2017, 16:44
    Kayıtsız Üye
    Misafir

sayın site yetkilisi bu gibi kaynağı belli olmayan yalan haberlere lütfen engel olun