Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hastaneden alınan özürlü rapor oranı, maliye vergi indiriminde geçerli mi?

  1. #11
    Genel Yayın Yönetmeni Lodos Denizcisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    Haziran.2010
    Nereden
    Ankara
    Mesajlar
    2.492
    Beğenmiş
    14
    Beğenilmiş
    8

    Sponsorlu Bağlantılar

    Sevgili Cagla,
    2008 yılında aldığın özürlü raporu ömss'de sorun çıkarmaz. 14.01.2012 tarihinde yürürlüğü giren özürlülere verilecek sağlık kurulu rapor yönetmeliğinde madde 18 de kazanılmış haklar şöyle;
    18. MADDESİ ŞU ŞEKİLDEDİR;
    KAZANILMIŞ HAKLAR
    MADDE 18 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez."
    görüldüğü gibi bu eski sağlık raporları geçerlidir.

    Vergi indirimi almamışsan tek sorun burada çıkabilir.Yeniden hastaneye sevk edilebilirsin.
    Lütfen Özel Mesajla soru sormayınız. Sitemizde konu açarak sorularınızı sormanız sizinle aynı durumda olan bir çok kardeşimize fayda sağlayacak aynı zamanda daha çok cevap alma hakkınız doğacaktır. Soru sormak için TIKLAYIN

  2. #12
    Üye caqla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    Şubat.2012
    Nereden
    yok
    Mesajlar
    564
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

    yok vergi indirimi için tekrar rapor aldım haklısısn çok sağol ya bu çok kafamı karıştırıyordu şuan gayet rahatladım çünkü daha önce öss ye girecekken nüfus cüzdanımdaki fotomu bir yıl önce değiştim diye sorun yaşattılar buda öyle olursa kalpten giderdim valla

  3. #13
    Üye
    Üyelik tarihi
    Şubat.2015
    Mesajlar
    1
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

    Merhaba arkadaşlar çaliştiği kurum işaretli ve sürekli ibareli %82 raporum var vergi indirimi dişi olarak engelli kadrosundan özel bir şirketde çalişiyorum.peki bu raporum vergi indiriminde geçerlimidir yoksa rapor yenileme isterler mi benden?şimdiden teşekürler cevaplarinizi bekliyorum.

  4. #14
    Editör MuTeBer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2012
    Nereden
    Selçuk Sel
    Mesajlar
    2.517
    Beğenmiş
    91
    Beğenilmiş
    23

    Sponsorlu Bağlantılar

    Wertdof,
    Rapor tarihiniz 30.03.2013 tarihinden önce ise maliye sizi yeniden hastaneye sevk eder ve yeni oran belirlenir. Maliye en son engelli rapor yönetömeliğini dikkate almaktadır. En son engelli rapor yönetmeliğide 30 mart 2013 te çıkmıştır.
    Lütfen Özel Mesajla soru sormayınız. Sitemizde konu açarak sorularınızı sormanız sizinle aynı durumda olan bir çok kardeşimize fayda sağlayacak aynı zamanda daha çok cevap alma hakkınız doğacaktır. Soru sormak için TIKLAYIN

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Benzer Konular

  1. Engelli Vergi indiriminde 2002 tarihli rapor neden geçerli olmuyor?
    Konu Sahibi K.K. Forum Engelli Vergi İndirimi
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 07.Aralık.2014, 22:10
  2. 2001 tarihli eski rapor vergi indiriminde geçerli olur mu?
    Konu Sahibi bs17 Forum Engelli Vergi İndirimi
    Cevap: 6
    Son Mesaj : 07.Mart.2014, 16:12
  3. Cevap: 3
    Son Mesaj : 09.Eylül.2013, 09:51
  4. Engelli Kimlik Kartı, Maliye vergi indiriminde geçerli olur mu?
    Konu Sahibi Kayıtsız Üye Forum Engelli Vergi İndirimi
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 11.Ağustos.2013, 11:12
  5. Cevap: 3
    Son Mesaj : 08.Nisan.2013, 10:13

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •