İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

EKPSS’de hangi puan geçerli olacak?

EKPSS’de hangi puan geçerli olacak?

ekpss soru cevaplar
ekpss soru cevaplar

Soru: Arkadaşlar kafamı karıştıran bir durum var, 2018 de girdiğim ekpss de 83 puan aldım, 2020’de ise 78 puan aldım, 2018 de aldığım 83 yüksek puanı yapılacak ilk atamada kullanabilir miyim? yoksa yeni sınava girdiğim için eski puanım iptal mi olur?

Cevaplar:

Tanerce: 

“Ekpss yönetmeliğinde bu detay açıklanmamış olmakla birlikte benzeri sınavlarda yapılan uygulamayı dikkate alarak şöyle diyebilirim. 2018’den sonra 2020 yılında tekrar sınava giren adayların hangi puanı yüksekse o geçerli olacaktır. 2018 de aldığın yüksek puanı 4 yıl boyunca yapılacak atamalarda kullanacaksın fakat 2022 yılında bu puanın geçerliliği son bulacak.”

Duygu64: 

“benim anladığım 2018 deki puanın yüksekse vede 2020 sınavında iyi çalışamamış yüksek puan alamam diyenler 2020 sınavına girmemesi gerekir. zira 2018 puanı 4 yıl geçerli olacak.”

Muteber:

“2019 ekpss tercih kılavuzunda yazan net bilgi şöyle: 5.2 Ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu engelli adayların memur kadrolarına yerleştirilmelerinde EKPSS’de alınan puanlar kullanılacaktır. Yerleştirmelerde geçerliliği devam eden birden fazla EKPSS puanı bulunan adayın en üst eğitim düzeyinden almış olduğu en yüksek EKPSS puanı dikkate alınacaktır.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın