• Üniversitelerde Engellilere Kontenjan ayrılabilir mi?
  Değerli kader arkadaşlarım,engellinin eğitimi konusunda ve eşitlik ilkesine bağlı olarak engelli bireylerin üniversite eğitimini alması konusunda üniversitelerde engelli kontenjanı oluşturulması gerekiyor ki buda bana göre toplam öğrencinin en az %10 kadar olmalı

  Şimdi;Üniversite sınavlarına giren engelli bireyler sanki hiçbir engeli yokmuş gibi engelsiz bireylerle aynı yarışma kategorisinde yarışıyor bu kesinlikle adil olan bir durum değil.Olması gereken engelli bireyler üniversite sınavında da engellilerle yarışması gerektiğidir.

  Bu durumda peki nasıl olacak;Engelli bireylerde üniversite sınavına girecek ama üniversiteye girecekleri zaman sadece engelliler kendi aralarında yarışacak,her üniversitenin %10'luk kontenjanı sınava giren engelliler arasından en yüksekten en düşüğe doğru sıralanacak ve dolayısıyla engellinin üniversitede eğitim almasının önü açılacaktır.

  Engellilerin böyle bir sıkıntısının olduğu aşikarken buradan bu konu hakkında üniversite okumak isteyen engelli kardeşlerimin ne düşündüklerini öğrenip değerlendirilme yapılması temennimdir.Tüm engelli kardeşlerimin daha iyi bir gelecek için bir arada olması dileklerimle, Allah'a emanet olun.
  Yazar: Ali Gülşen
  Bu makalenin devamı ve orjinalı forumdadır Üniversitelerde Engellilere Kontenjan ayrılabilir mi? started by View original post
  Yorum Yorum Ekle

  Türkiye'nın başkenti neresidir?

 • Facebook Yorum Yap

  Bu konuya Yorum Yap

 • Facebook Fan

  Engelliler için Listeni Davet Et Engelsiz Dünyam Fan
 • ÖMSS Facebook Sayfamız

 • Engelsiz Dünyam'ı Twitter'dan takip edebilirsiniz